Putin’den Nazarbayev’e Türkiye teşekkürü


putin_lVj0QSh

 

 

 

Putin: Dost Türkiye ile ilişkilerimizi hızlı bir şekilde düzeltmek istiyoruz

 

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Türkiye ile olan ilişkilerini hızlı bir şekilde düzeltmek istediğini belirtti.

 

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile bir araya gelen Putin, “Biz, kendimize dost olan Türkiye ile olan ilişkilerimizi gerçekten hızlı bir şekilde ve tam kapsamlı olarak düzeltmek istiyoruz. Türkiye, daha önceki uzun yıllar içerisinde bizim, eşsiz işbirliği ilişkilerimizin ve ortaklıklarımızın olduğu bir ülkedir.” ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ziyaretine de değinen Putin, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya’ya olan son ziyareti, karşılıklı ilişkilerimizin sadece düzeltilmesi değil, aynı zamanda geliştirilmesi konusunda iki tarafın da tam kapsamlı çalışma niyetinde olduğunu teyit etmiştir.” şeklinde konuştu.

 

Erdoğan ve Putin’in iki ülke heyetiyle birlikte 9 Ağustosta Rusya’nın St. Petersburg kentinde gerçekleştirdiği görüşmede Rusya – Türkiye ilişkilerinin normalleştirilmesi bunu için öncelik olarak kriz öncesi seviyeye geri dönülmesi kararı alınmıştı.

Haberrus


Yazan - 17 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, EKONOMİ, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x