Putin’den Türkiye’ye gidecek Rus turistlere müjde


2658736

 

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’ye gidecek Rus turistlerin Rus ulusal ödeme sisteminin (NSPK) kartlarından kullanabilecekleri müjdesi verdi.

 
Vladimir bölgesinde Terra Scientia Uluslararası Gençlik Forumu’nda gençlerle buluşan Putin, “Sadece Türkiye’ye geçen yıl 4,5 milyon veya 5 milyon turist gitti. Bu kadar büyük sayıda turist Türkiye’de kendi kartlarımızla ödeme yapabilecek. Önümüzdeki dönemde ortaklarımızla anlaşacağız…” dedi.

 
Rus lider gerekli çalışma ve yatırımların yapılmasının ardından diğer ülkelere giden Rus turistlerin de önümüzdeki dönemde ulusal ödeme sistemine ait kredi kartlarını kullanabileceklerini söyledi.

 
Ukrayna krizi nedeni ile Batılı ülkelerin yaptırım uygulaması ve uluslar arası mali piyasalara ulaşımlarda engeller yaşayan Rusya kendi kartlarını hazırlıyor. Rusya Merkez Bankası’na ait NSPK, Aralık 2015’den itibaren kullanıma sunulacak. ABD’den MasterCard ve Japonya’nın JCB ödeme sistemi ile şimdiden anlaşmalar imzalandı.

 

Faruk Akkan, Moskova, Cihan


Yazan - 15 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x