“Randevu Alın” Projesi Başlıyor


randevu-alin-380

 

 

“Randevu Alın” Projesi Başlıyor

 

 

Değerli Klinisyen Üyemiz,

 

 

 

 

Yaptığımız bölge toplantılarında sıklıkla hastaların randevu ile kabul edilmesi gündeme getirilmiş meslek odasının bir çalışma başlatması istenmişti. Yönetim kurulumuz bu talepleri değerlendirmiş,  sizlerin gerek mesleki gerekse sosyal açıdan desteklenmesi için bu uygulamanın yararlı olacağına karar vermiştir. Konu dernek yöneticilerimizle de paylaşılmış onlarda desteklemişlerdir.  Ancak sizlerin desteği ile gerçeleşebilecek bu uygulama ile hastalarınızın randevu alarak muayehanelerinize gelmesi teşvik edilecektir. Uygulamayla;  Hastalarınıza daha kaliteli zaman ayırarak daha nitelikli bir hizmet verilmesi, memnuniyetin arttırılması, sosyal yaşamınızı adeta yok eden uzun çalışma saatlerinin kısmen rahatlatılması sağlanacaktır. Diğer taraftan hastanın değerlendirilmesi, konsültasyon ve doğru teşhis için size imkan sağlayacaktır.  Başta sağlık sektörü olmak üzere hemen hemen bütün  hizmet sektörleri randevu usulu çalışmaktadırlar. Veteriner hekimliğin hala çatkapı ve her istenilen zaman hizmet alınabilecek bir  hekimlik olduğu algısından kurtarılması gerekmektedir. Randevu ile sizlerin belirlediği zaman diliminde gelen hasta sahiplerinin hekimlik uygulamalarınıza saygısının artacağına, fiyat politikalarında yaşadığımız sorunları azaltacağına inanmaktayız. Başlangıçta bu uygulamaya hasta sahiplerinden gelecek tepkileri uygulamanın doğru anlatılmasıyla aşılabileceğini, sonrasında memnuniyetin artacağını tahmin etmekteyiz. Söz konusu uygulama ile yapılan tek ayrıcalık randevu ile gelen hastalara öncelik tanınmasıdır.

 

 

Değerli meslektaşım, karne uygulamasında gösterdiğiniz gayret ve işbirliği ile yasa dışı çalışmanın önlenmesinde önemli adımlar atılmış, yetkisi olmadan karne imzalayanlar, kaşe basanlar hem sahte Veteriner hekimlikten hem de özel belgede sahtecilik yapmaktan hapis cezaları almışlardır. Bu konuda desteğinizin sürmesi önemlidir. Randevu siteminde göstereceğiniz işbirliği de uygulamanın hızla kabul görmesine ve mesleğimizin daha saygın bir hale gelmesine katkı sağlayacaktır.  Desteğiniz için  hazırladığımız broşür ve afişleri sağlık kuruluşlarınızın görünür yerlerine asınız, hasta sahiplerine açıklamak için zaman ayırınız. Attığımız her küçük adım bizi istediğimiz noktaya taşıyacak önemli bir aşamadır, gönülden destekleyeceğinize olan inancım tamdır. Saygı ve sevgilerimizle

 

 

 

Not: Sizlere dağıtacağımız broşürlere telefon numaralarınızı yazarak randevu alınmasını kolaylaştırabilirsiniz. Dileyen meslektaşlarımıza yaptığımız çalışmaları dijital ortamda verebiliriz.

 

 

 

Prof. Dr. Murat Arslan

İVHO Yönetim Kurulu Adına

Başkan


29 Aralık 2016. 18:51
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x