Rekabetçi Sektörler Programı


photo7

 

 

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’nin birçok kentinde, bölge ekonomisi ve KOBİ’lerin rekabet gücünde önemli bir yükselişe olanak sağlayacak büyük ölçekli bir programa öncülük ediyor. Van’dan Kastamonu’ya; Trabzon’dan Bayburt’a 40’ın üzerinde şehirde imalat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce KOBİ teknoloji, girişimcilik, inovasyon, finansal araçlara erişim, teknik ve idari kapasite, pazarlama ve stratejik planlama gibi alanlarda destekleniyor.

 

 

 

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında 2007 yılından beri yürütülen mali yardım programları çerçevesinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ekonomik ve sosyal olarak ülke ortalamasının altında kalan bölgelere yönelik bir girişim başlattı. Rekabetçi Sektörler Programı adı altında yürütülen bu büyük ölçekli girişimle, bu bölgelerin kalkınmasında önemli bir etki yaratacak 60’ın üzerinde projeye kaynak sağlanıyor.

 

 

 

Bölge ekonomilerinde etkin rol oynayan sanayi ve ticaret odaları, ticaret borsaları, üretici birlikleri, üniversiteler ve yerel yönetimler gibi kilit aktörler öncelikli ve rekabetçilik potansiyeli yüksek sektörleri ve bu sektörlerde karşılanamayan ihtiyaçları belirledi. Rekabetçi Sektörler Programı mali destekleri de bu ihtiyaçlara yanıt olacak projelerin hayata geçirilmesi için hem mali hem de idari desteği bölgelere götürüyor.

 

 

Detaylı bilgi için www.ipa.sanayi.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yazan - 26 Kasım 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x