Rus Halkını Mesir Macunu Isıtacak


mesir-macunu-festivali-basladi

 

 

World Food Moscow 2013 Fuarı’na (WFM) çıkarma yapan Türk firmaları büyük ilgi gördüler.
1990 yıllarında Rusya’ya yapılan ihracatın çok düşük oranının şu anda gerçekleştiğini söyleyen ihracatçılar, bağımsız Devletler Topluluğunun kendi aralarında yaptıkları gümrüksüz satış anlaşmalarının kendilerini büyük oranda etkilediğini söylediler.

 

 

 

550 yıllık mesir macunu, yurt dışına açılıyor

 

 

mesir-macunu-nedir-nasıl-yapılırSon 4-5 yılda şekerleme firmalarının yeniden Rusya pazarına odaklanmaya başladığını kaydeden ihracatçılar,özellikle farklı ürünlerle pazarda hakimiyet kurmak istediklerini belirttiler. Bunun için fuara mesir macununu getirip tanıtıma başladıklarını ihracat şirketleri:“Aslında mesir macununu ilk olarak Kanada’da tanıtacaktık ama yetiştiremedik. 41 çeşit baharatla hazırlanan 500 yıllık mesir macununu Rusya ile birlikte ilk kez yurtdışına çıkarmış oluyoruz. Rusların da mesirin tadını çok beğendiğini gözlemledik. Bu ülkede mesir macunu ve lokum ağırlıklı bir strateji izleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde de mesiri soğuk ülkelerden başlamak üzere diğer pazarlara açacağız.” dediler.

 

 
Bağımsız evletler Topluluğuna Üye Devletler ise şöyle;

 

 
Azerbaycan
Beyaz Rusya
Kazakistan
Kırgızistan
Moldova
Özbekistan
Rusya
Tacikistan
Ermenistan
Ukrayna
Türkmenistan


Yazan - 18 Eylül 2013. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x