Ruslar yaptırımlara tuvalet kağıdıyla karşılık verdi


tuvalet-kagit2

 

 

 

Rusya’nın Sibirya kentlerinden Omsk’ta faaliyet gösteren “Naş Otvet” (Yanıtımız) adlı sivil toplum örgütü, Batı’nın yaptırımlarına karşılık vermek için özel tuvalet kağıtları üretti. Tuvalet kağıtlarının üzerinde yaptırım kararları, ürünün ambalajında ise ABD, İngiltere ve Almanya liderlerinin resimleri yer aldı.

 

 

 

Basına konuşan örgütün liderlerinden Kirill Kolyasin, bu özel tuvalet kağıdıyla Batı’ya tepki mesajı vermeyi ve Rusya’nın dış politikasını desteklemeyi amaçladıklarını söyledi. Kolyasin, “Ben ve meslektaşlarım bu konudaki Rusya yönetiminin dış politikalarını destekliyoruz. Batı liderlerine de şu mesajı vermek istiyoruz: Sadece yönetim değil, ülke vatandaşları da yaptırımları hoş olarak görmüyor.” dedi.

 

 

 

Kolyasin, tuvalet kağıtlarını ABD, Almanya ve İngiltere Moskova büyükelçiliklerine de gönderdiklerini söyledi.

tuvalet-kagit1

 

 

Yaklaşık bin adet üretilen tuvalet kağıdının üzerinde İngilizce batı yaptırım karar metinleri yer aldı. Ürünlerin internet üzerinden 990 rubleye satılıyor.

 

Fuad Seferov, Moskova, Haberrus

 


Yazan - 29 Haziran 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x