Rusya, İspanya ve Polonya’dan gelen 15 ton meyveyi imha etti


aat

 

Rusya son 1 yılda 7 bin 500 ton ambargolu ürünü imha etti

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Kurumu (Rosselhoznadzor) basın servisi tarafından yapılan açıklamada, son 1 yılda ülkeye girişi yasak olan 7 bin 500 ton gıda ürününün imha edildiği bilgisi verildi.

 

İmha edilen ürünlerin büyük kısmını bitkisel ürünler oldu. Rosselhoznadzor’un verdiği bilgilere göre son 1 yılda Rusya, 7 bin 282 ton bitkisel ve 228,6 ton hayvansal ürünü imha etti.

 

Rosselhoznadzor, hayvansal ürünlerin en çok Leningrad, Belgorod ve Kaliningrad bölgelerinde imha edildiğini, bitkisel ürünlerin imhasında ise Bryansk, Smolensk ve Tver bölgelerinin başta geldiğini belirtti.

 

Kırım’ın Rusya’ya dahil edilmesi ve Ukrayna krizinden dolayı Batı’nın uyguladığı yaptırımlara Rusya Ağustos 2014’ten bu yana gıda ambargosuyla karşılık veriyor. Rusya ayrıca 24 Kasımda yaşanan uçak krizinden sonra 2016 yılı başından itibaren Türkiye’ye de bazı gıda ürünlerinde ambargo uyguluyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 29 temmuz 2015’te imzaladığı kararla Rusya’ya bu ülkelerden kaçak yollarla gelen yasaklı gıda ürünleri imha ediliyor.
Haberrus


Yazan - 7 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x