Rüveyde Akbay Büyükelçi Eşlerine Bolu’yu Tanıttı


Kısa adı TASPEK olan (Türk, Asya, Pasifik, Avrasya ve Kafkas ülkeleri)Kadınları Grubu ve Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay beraberinde 20 kişiden oluşan büyükelçi ve diplomat eşleri ile birlikte belediye’ye giderek Başkan Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Bilimsel Tavukçuluk Derneği ve TASPEK Grup Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay, “Ülkeler arasındaki dostluk ve dayanışmayı kurmak için faaliyet gösteren bir kuruluşuz. Bu kapsamda ki Türkiye gezilerimizde biz daha önceleri Beypazarı’na gidiyorduk.Gittiğimiz yerlerde yörenin tüm aktivitelerini gözlemliyoruz Bu seferde Bolu’ya gelelim istedik. Bolu gezimiz kapsamında bizleri misafir eden ve oldukça sıcak karşılayan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a ve Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Prof. Dr. Akbay konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’na ziyaretlerinin anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Hediyesini Prof. Dr. Akbay’ın elinden alan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da yaptığı açıklamada, “İnancımız gereği hepimizin Adem ve Havva’dan geldiğini kabul ediyor, ve bütün insanlığı kardeşimiz biliyoruz. İnsanların geçen süreç içerisinde birbirlerine karşı ön yargıları oluşuyor. Bu ön yargıların ortadan kalkması içinde bu tür iletişimlerin çok büyük faydasının olduğuna inanıyoruz. Bu iletişimlerinde sürmesini istiyoruz. Şu anda Bolu olarak Almanya’da ki bir kentle kardeşiz. Yine Güney Kore’de ki bir kentle kardeşliğimiz sürüyor.  Bu iletişimlerimizi hem yurt dışı, hem de yurt içerisinde sürdürüyoruz. Bu kapsamda yurt içinde Bitlis kenti ile iletişim kuruyoruz. Bitlis’ten buraya, buradan da Bitlis’e vatandaşlarımızı göndererek Doğu-Batı kardeşliği kuruyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz, “Dünyanın bir kısmı rahat yaşarken, diğer kısmı açlıktan ölüyor”

Dünya insanlarının birbirlerini daha iyi tanımaları ve anlamaları gerekiyor, diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Yılmaz, “Basit sebeplerden dolayı Dünya’nın bir kısmı çok rahat yaşarken, diğer kısmı ise açlıktan ölüyor. Ama sağlam iletişimi kurabilirsek hep birlikte dünyanın problemleri konusunda çözüm üretebiliriz. Bu gayretin içerisinde bulunan sizleri yürekten kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu tarafından Gambia Büyükelçisi Eşi Mrs. Isatou Gaye Joof’a, Hırvatistan Büyükelçisi eşi, Mrs.Blazenka Hrastic’e ,Tayvan Büyükelçisi Eşi  Mrs.Maria Y.L. Teng’e, Slovakya Büyükelçiliği Müsteşar eşi Mrs.Jana  Bacek’e, Pakistan Büyükelçiliği Askeri Ateşesi eşi Mrs. Mina Hanım’a, Pakistan Büyükelçiliği Görevlisi Mrs. Rubina Amged’e, Pakistan Büyükelçiliği Görevlisi Mrs. Farah Şafkat’a, Birleşmiş Milletler Bölge Başkanı eşi Mrs. Attia Şahid’e, PASPEK Grup Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay’a, Büyükelçi eşi Lorena Erektem’e iş kadınları Betül Akman’a, Mine Gürekan’a, Pelin Akıdil’e, İngilizce öğretmeni Belgin Özdemir’e, A.Ü Spor Akademisi Öğretim Görevlisi Nilgün Işılar’a, Sevda Cenap Ant. Vakfı Yöneticisi Elif Başman’a ,A.Ü Tömer Farsça Öğretmeni Malışit Gazneli’ye, iş kadını Betül Turan’a, öğretmen Nilüfer İlbeyi’ye ve emekli bürokrat Günay Arıtman’a çeşitli hediyeler takdim edilerek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. (F.Ö)

 

 


Yazan - 19 Ekim 2011. Kategori ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x