Rüzgar Çetin kararı açıklandı


Rüzgar Çetin

Lüks aracıyla polis otosuna çarparak polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ü şehit olmasına, polis memuru Emre Tetik’in ise yaralanmasına neden olan ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin tahliye edildi.

 

TAHLİYE EDİLDİ

Rüzgar Çetin’e 6 yıl 3 yıl hapis cezası verildi. Rüzgar Çetin, tutuklu kaldığı 8 aylık süre de dikkate alınarak tahliye edildi. Mahkeme başkanı tahliye kararına muhalefet etti. Tahliye kararı oyçokluğuyla alındı.

Mahkeme başkanı muhalefet gerekçesi için şunları söyledi:

“Her ne kadar mahkememiz sayın hakimlerince TCK’nın 85/2 maddesi gereğince temel ceza 5 yıl olarak belirlenmiş ise de olayın oluş şeklinin kamu hizmeti yapan müteveffa (şehit polis) ve mağdurun (yaralı polis memuru) görevi esnasında meydana geldiği, oluşa uygun Adli Tıp Kurumu’nun 9 Eylül 2016 tarihli raporunda kusurunun tamamının sanığa ait bulunduğu, sanıklar müdafilerinin araç sürücüsünün kemer takma yükümlülüğü bulunduğuna dair 2918 sayılı yasaya ait yönetmeliğin 150/4 maddesindeki 2015 yılında yapılan değişiklik olduğu sunulmuştur. Ancak belirtilen şekilde bir değişikliğin olmadığı, bilakis 2918 sayılı yasanın 71. Maddesinde  hizmet aracını kullanan ve içinde bulunanlar yönünden görev sırasında bu tür araçların Kara Yolları Trafik Kanunu ve yönetmeliğindeki yasaklardan muaf olduğu, başka bir ifadeyle  “kemer takma zorunluluklarının bulunmadığı”, dolayısıyla kusurun yoğunluğu, olayın oluş şekli, meydana gelen tehlike ve zarar dikkate alındığında, TCK’nın 61 maddesi gereğince temel cezanın takdiren ve teşdiden 10 yıl hapis olarak tayin edilmesi, keza TCK’nın 22/3 maddesi gereğince attırımın yine teşdiden bir bölü iki oranında arttırılması suretiyle netice cezanın 15 yıl hapis olarak tayin edilmesi, başkaca artırma ve indirme yapılmasına yer olmadığına karar verilmesi, keza sanığa ait dosyadaki, İstanbul 36. Sulh Ceza Mahkemesi ve İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi’ne ait Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması bulunan mahkeme kararlarının CMK 231/11 maddesi gereğince mahkemelerine karar kesinleştiğinde ihbarda bulunulmasına karar verilmesi, netice cezasının 15 yıl olduğu nazara alınarak da sanığın tutuklu kaldığı sürenin 8 ay gibi bir süre bulunması nedeniyle, bu nedenlerle de sayın hakimlerin tahliyeye yönelik kararlarına da tutukluluk halinin devamı görüşü ile karşıyım. Bu nedenlerle çoğunluk görüşüne katılmıyorum”

RÜZGAR ÇETİN KİMDİR?

31 yaşında olan Rüzgar Çetin, medyada gece hayatıyla gündeme gelmektedir. Oyunculuk yapmayı planlayan Çetin, “Oyunculuk bana göre değil” diyerek vazgeçmiş ve emlakçılık sektöründe faaliyet gösteren bir şirket kurmuştur. Babası Sinan Çetin onu Taksim’de bir emlak şirketine işi öğrenmesi için stajyer olarak yerleştirmiş, emlakçılığı öğrenince Cihangir’deki çok sayıda emlağını yönetmesi için Rüzgar Çetin’e devretmiştir.


Yazan - 4 Ekim 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x