Sağlık Teknisyenlerinin 2.500  Liraya Aranan Çoban İsyanı…!


universiteli_cobanlar_geliyor13637064430_h1003812

 

220 Veteriner Sağlık Teknisyeni atamaları yapılmadığı için bekletilirken,Bakanlığın 2500 liraya çoban araması teknisyenleri isyan ettiriyor.

 

Bu haber ile ilgili olarak olarak bir açıklama yapan VESTED Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Tuncay BURHA şu bilgileri verdi;

 

“BAKANLIK BİNLERCE VETERİNER SAĞLIK TEKNİSYENİ VE TEKNİKERİ KADROSUNU BOŞ BEKLETİRKEN 25 BİN  ÇOBANA 2500TL MAAŞ İLE ÖNCELİK VERİLMESİ ŞAŞIRTICI..!

 

     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları’nın açıklamasına göre 25 bin kadrolu çoban istihdamı yapılacağını beyan etmesi üzerine Veteriner Sağlık Teknisyeni ve Teknikerleri bu durumdan rahatsızlıklarını dile getiriyor. Veteriner Sağlık Teknisyenleri Derneği (VESTED) Binlerce Veteriner Sağlık Teknisyeni ve Teknikerleri atama beklerken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi EKER meslektaşlarımızı görmemezlikten gelmekle birlikte 2500 TL maaş ile kadrolu çoban alımını gündeme getirmiştir. 2006 yılında Türkiye’de yaygınlaşan kuş gribi neticesinde yapılan atamalar sonrası alımlar aksatılmış olup; Veteriner Sağlık Teknisyenleri ve Teknikerlerinin atanması için Kuş Gribi ve Sığır Vebası gibi birçok hastalığın çıkması ve yaygınlaşması mı lazım ki Bakanlık alım yapsın. 2014 yılı için Bakanlığa tahsis edilen  220 adet Veteriner Sağlık Teknisyeni kadroları hala atama yapılmayıp bekletiliyorOysaki Ülke Hayvancılığının kalkınması ve gelişmesinde büyük emek ve çaba sarf eden Veteriner Sağlık Teknisyeni ve Teknikerleri bu sorunun giderilmesi konusunda ortak bildiri yayınlayacağını duyurmuştur.”

DİĞER HABERLER
Sirk Hayvanları Gümrükten Geçemedi

 

 

 

 

 

 


21 Eylül 2014. 19:04
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x