Sakellaridis: Pazar’a kadar anlaşma istiyoruz


1789897_576x384

 

 

 

Yunanistan hükümeti sözcüsü Sakellaridis, anlaşmanın yakın olduğunu ve Yunanistan’ın Pazar gününe kadar anlaşmaya varmayı istediğini söyledi

 

Yunanistan hükümeti sözcüsü Gabriel Sakellaridis, anlaşmanın yakın olduğunu ve Yunanistan’ın Pazar gününe kadar anlaşmaya varmayı istediğini söyledi.

 

Hükümetin baskı altında olduğunu ancak şantaj görmediğini belirten hükümet sözcüsü, 2015 mali açık meselesinin Pazar gününe kadar çözüleceğini belirtti.

 

AMB’nin 80.2 milyar euro seviyesindeki Acil Durum Likidite Yardımı’nın (ELA) yeterli olduğunu belirten Sakellaridis, ABD Hazine Bakanı Jacob Lew’in Yunanistan’ın anlaşmaya varması ile ilgilendiğini söyledi.

 

Yunanistan hükümetinin kreditörlerle ortak doküman üzerinde çalıştığını ifade eden sözcü hükümetin ülkenin finansman ihtiyaçları ile ilgili müzakere ettiğini dile getirdi.

 

Yunan hükümetinin ana senaryosunun Pazar günü anlaşmaya varmak olduğunu vurgulayan Sakellaridis önümüzdeki birkaç günün kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. Anlaşmanın yakın olduğunu belirten sözcü Yunanistan’ın maliye bakanı Yanis Varoufakis’i tamamıyla desteklediğini söyledi. Sakellaridis, ülkenin IMF’e olan Haziran borçlarını ödememeyi düşünmediğini ve temerrüt senaryosundan kaçınmak için elinden gelenin en iyisini yaptığını dile getirdi. Tüm tarafların Yunanistan temerrüdünden kaçınmak istediğini söyleyen sözcü Yunan bankalarının güvenli olduğunu, endişeye gerek olmadığını savundu.

 

Sakellaridis, Atina’da gazetecilere yaptığı değerlendirmede, “Tüm kreditörler anlaşmaya varılmasını istiyor” dedi.


Yazan - 28 Mayıs 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x