Sakıp Sabancı anıldı


Sakıp Sabancı'nın vefatının 11. yılı

 

 

 

 

İş adamı Sakıp Sabancı, vefatının 11’inci yılında Sabancı Center’da anıldı

 

 

İş adamı Sakıp Sabancı, vefatının 11’inci yılında Sabancı Center’daki “2015 Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri ve Anma Töreni”yle anıldı.

 

Cem Davran’ın sunduğu törende konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, ölümünün 11’inci yılında Sakıp Sabancı’yı yitirmenin derin acısını yaşadıklarını söyledi.

 

Güler Sabancı, “Sakıp Sabancı, iş adamı kimliğinin dışında toplumun her kesimi tarafından sevilen bir insandı. Kime sorsanız Sakıp Sabancı’nın ne kadar pozitif, ne kadar samimi olduğunu söylerdi. Bizler de aile olarak, vefatının 11’inci yılı olmasına rağmen kendisini kaybetmenin acısını dün gibi yaşıyoruz. Kendisi, Türkiye’nin gelişmesinin en önemli unsurlarının bilim, eğitim, öğretim ve teknoloji olduğunu savunurdu. Bizler de o doğrultuda kendisini yaşatmayı ve izinden gitmeyi bir görev bildik. Onun derin vizyonu ve hoşgörüsü doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Sabancı Üniversitesi tarafından merhum iş adamı adına her yıl düzenlenen “Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri”nin bu yılki konusu “Türkiye’de Çeşitlilik İçerisinde Birlikte Yaşamak, Diyalog ve İşbirliği” olarak belirlendi.

 

Törende bu yılki makale ödülleri; Waterloo Üniversitesi’nden Mahiye Seçil Dağtaş, Michigan Üniversitesi’nden Haydar Darıcı ile Los Angeles Üniversitesi’nden Anoush Tamar Suni’ye verilirken, jüri özel ödülüne de Utreehf Üniversitesi’nden Profesör Martin Van Bruinessen layık görüldü.

 

Ödülleri, Güler ve Sevil Sabancı ile Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker takdim etti.AA


Yazan - 11 Nisan 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x