“Şalvarlı Et” Parça Parça El Değiştirdi…


İstanbul’un ilk perakende et marketlerinden Şalvarlı Et’in isim hakkını Kayserili işadamı Hasan Bağlamış aldı, Şalvarlı Et şubelerini ise alacaklılar.

İstanbul’un ilk perakende et marketlerinden biri olan Şalvarlı Et, mali sıkıntıyı aşamadı, hem markayı hem de mağazalarını kaybetti. Piyasaya yaklaşık 15 milyon TL borcu olduğu tamin edilen Abuzer Göktaş’ın kurucusu olduğu Şalvarlı Et’in isim hakkını Kayserili işadamı Hasan Bağlamış satın aldı.

Bağlamış, Şalvarlı Et’in bazı mağazalarını da aldığını belirterek “Marka bende. İstanbul’da büyümeyi hedefliyorum” dedi.

ÜÇ YIL ÖNCE MALİ SIKINTI YAŞAMAYA BAŞLADI
 
Gaziantep’ten İstanbul’a 1988’de gelerek et toptancılığı ile faaliyete başlayan Mehmet Göktaş’ın ‘şalvarlı dayı’ lakabından adını alan Şalvarlı Et’i 2001’de oğlu Abuzer Göktaş kurdu. İlk mağazasını İstanbul Bağcılar’da açtı. 100 mağazaya ulaşmayı hedefleyen Göktaş, üç yıl önce mali sıkıntı yaşamaya başladı ve ortak arayışına girdi.
 
İtalyan bir firma ile uzun süren görüşmelerden sonuç alınamayınca hacizler başladı. Şirketin Esenyurt’ta bulunan fabrikasının ise bir süre önce boşaltıldığı öğrenildi. Bu süreçte mağazaları birer birer elden çıkan Şalvarlı Et’in isim hakkı Kayserili işadamı Bağlamış’a geçti. Markayı 7 Ocak’ta aldığını açıklayan Bağlamış, “Şalvarlı’nın isim hakkını satın aldım. Avcılar, Ümraniye, Bağcılar, Beylikdüzü’ndeki mağaza sahipleri ile de kendi adıma yeni kontrat yaptım” dedi.

DİĞER HABERLER
'Şaplı hayvan sevkiyatı yapılacağı' haberlerine yalanlama

MAĞAZALARI ALACAKLILAR ALDI

Kayseri’de kombine işlettiklerini söyleyen Bağlamış, İstanbul’un yeni gözde merkezlerine Şalvarlı ismi ile yeni mağazalar açmayı planladıklarını ifade etti. Hedeflerinin onlarca mağaza açmak olduğunu söyleyen Bağlamış’ın, 20 Ocak’ta ‘Şalvarlı Et Hasan Bağlamış’ ismi ile İstanbul Ticaret Odası’na da şirket kaydı yaptığı belirlendi.
 
Öte yandan Şalvarlı’nın Sultangazi’de bulunan mağazası Afyonlu Çavuşoğlu Et firmasına geçti. Sefaköy’deki şubesini ise Trakya merkezli Damla Et’in alacağına karşılık devraldığı öğrenildi.(Radikal)


28 Ocak 2011. 19:46
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x