Şaraplı Ramazan Etkinliği


İzmir’in Foça Belediyesi, Ramazan’ın ilk günü ilçede şarap konseri düzenliyor.

 

Türkiye’de bir çok belediye Ramazan’ı karşılamak için değişik organizasyonlar yaparken, CHP’li Foça Belediyesi ise şaraplı bir etkinlik düzenliyor.   Foça Belediyesi Basın Bürosu’ndan duyurulan etkinlik yarın yapılacak. “Zamanın İçinden Akan Şarap” ismi verilen konserde; Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot, Türkçe, Almanca, Fransızca ve İtalyanca şarkılar seslendirecek.

 

ŞARAP TADIMI YAPILACAK  

 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, “Michaela Benn ve Christian Gilles-Sabot, şarabın Foça üzerinden Akdeniz’e ve Batı’ya yayılmasıyolculuğu ile şarap kültürünü anlatacaklar. Konser arasında ve sonrasında; Foça’nın kırmızı Foça Karası Şarabı ve konuklarımızca Braubach’tan getirilen Beyaz Riesling şarabının küçük ölçekli tadımı yapılacak. Beşkapılar Kalesi’nde, Saat 21.30’da başlayacak olan konsere tüm halkımız ve misafirlerimiz davetlidir.” denildi.  

 

 PARTİ TEŞKİLATI KILIÇDAROĞLU’NU CİDDİYE ALMIYOR MU?  

 

yerelgundem.com’un haberine göre; Müslümanlar için günahlardan arınma ayı olarak kabul edilen Ramazan’da Foça Belediyesi’nin “Zamanın içinden akan şarap” ismi verdiği programı şaşkınlıkla karşılandı. Ankara’da yapılan “Demokrasi ve Değişim” adının verildiği 34. kurultayda konuşan, mesaj veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hassasiyetlerinin parti teşkilatlarında çok da ciddiye alınmadığı şeklinde yorumlanıyor

DİĞER HABERLER
HAS Parti Kapatıldı

 

Şarap etkinliğinin iptaline tepki

 

Şarap etkinliği Ramazan’a takıldı

 

İzmir’in Foça ilçesinde, 20 Temmuz Cuma günü yapılacağı duyurulan ‘Zamanın İçinden Akan Şarap’ etkinliğinin Ramazan ayı nedeniyle iptal edilmesi, ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşu ve çevreler tarafından protesto edildi.

 

(DHA) — Kokoloz Kafe’de toplanan Cumhuriyet Kadınları Foça Şubesi, İşçi Partisi Foça İlçe Başkanlığı, Çevre Dostları Derneği ile Slow Food Foça Zeytindalı Grubu temsilcileri ile Uluslararası bağcılık çalışmaları ve Foça Karası üzümlerini tekrar hayata geçirmesi ile tanınan Volkan Sucukçu’dan oluşan 15 kişilik grup, etkinliğin iptal edilmesine basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

 

Grup adına açıklamayı okuyan Volkan Sucukçu, ‘Zamanın İçinden Akan Şarap’ etkinliğinin bir içki içme, kafa çekme etkinliği değil, kültürel bir faaliyet olduğunu söyledi.

 

Sucukçu, Foça gibi Türkiye’nin en batısında yer alan bir kentin restoranlarında isteyenlerin her akşam istediği kadar içkisini içtiğini, diğer yandan ibadetini yapmak isteyenlerin de dilediği gibi ibadetlerini yaptıklarını, kimsenin inancı ve yaşamına müdahale edilmeyen bu hoşgörü kentinde bu etkinliği düzenleme nedeninin batılıların Foça’ya teşekkür etmek amacıyla bir vefa konseri vermek istemeleri olduğunu söyledi.

 

DİĞER HABERLER
Bu Bitkiyi Daha Önce Duydunuz mu?

İptalin, cehalet ve mahalle baskısının örneği olduğunu iddia eden Sucukçu, “Biz Foça’da görevli sivil toplum kuruluşları ve kurumlar bu olayı şiddetle kınıyoruz. Foça halkının da bu konudaki telin ve protestolarını bekliyoruz” dedi.

 

Volkan Sucukçu, Foça Belediyesi’nin etkinliğin zamanlaması ile ilgili konu nedeniyle yabancı konuklardan özür dilediğini, etkinliğin ramazan ayı sonrası 20-30 Ağustos tarihleri arasında uygun bir günde yapılacağını sözlerine ekledi.

 

 

 


19 Temmuz 2012. 18:04
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x