Sayın CNN Türk Gündem Özel Program Yetkilisi,


İzmir Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Adına Başkan H. Gökhan Özdemir

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu Adına
Başkan
H. Gökhan Özdemir

 

19.11.2016 akşamı yayınlanan CNN Türk Gündem Özel Programında tartışılan güvenli gıda konusu değerli katılımcılar ile önemli bir gündem oluşturmuştur.

Nitekim gıda üretimi konusunda çiftlikten çatala her aşamasında görev alan meslek mensupları olan biz Veteriner hekimler tarafından da ilgiyle izlenmiştir. Ancak konunun asıl muhatabı olan veteriner hekimlerin bulunmadığı tartışma, hayvan ıslahı, kalıntı, antibiyotik direnci, gıda mikrobiyolojisi, hayvancılık politikaları, üretim ve pazarlama sırasındaki riskler açısından eksik kalmıştır.

 

Daha önceki programlarda da aynı durum yaşanmış olup, çok birikimli meslek örgütü yöneticileri ve akademisyenlerin bulunduğu camiamızdan bir yetkilinin dahi çağrılmamasındaki ısrarınız anlaşılamamıştır.

 

Tarafsız, objektif yayın ilkesi ülkemizdeki herkesim tarafından kabul edilen CNN ‘nin konuya bilimsel yaklaşıp toplumu doğru ve yeterli bilgilendirmesi adına bundan sonraki programlarınızda konunun uzmanı Veteriner Hekimlere yer verilmesini beklemekteyiz.

Saygılarımızla

 

İzmir Veteriner Hekimler Odası

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Gökhan Özdemir


Yazan - 20 Kasım 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x