Seçim ve Geçim Arasındaki İnce Çizgi


HEMŞEHRİLERİME ve MUDURNU GÖNÜL DOSTU ERKAN AGABEYİME,

Uğur TÜRESİN

 Erkan ağabeyimin Çiftlik Dergisi, Türk Tarımına Hayvancılığına Tavukçuluk sektörünün gelişimine büyük katkı ve değer kazandırmış birçok yeni girişimcilerin sektöre kazanılmasına vesile olmuştur.

   Doğru  bilgileri  ve temiz kalbiyle  Erkan ağabeyime  bir kez  daha Uğur Türesin olarak kendim ve  ailem adına teşekkür ediyorum.

   Erkan ağabeyimizin tüm Mudurnu’ yu  ilgilendiren Mudurnu haber sitemizdeki yorumuna , son günlerde yerel gazetelerdeki  Pak Mudurnu Tavuk başkanına yapılan haksız eleştirilerin sebeplerini Mudurnuda  üreten çalışan, aynı çileleri zorlukları  çeken yaşayan biri olarak görüşümü bildiriyorum.Bölgemizin kültürü yaşamı gereği gönlü gözü tok saf temiz insanımız dün olduğu gibi bugünde bazı  siyasetçilerin kurbanı olmaktadırlar.

Mudurnu’ nun  geçmişte de   siyasi  görüşleri nedenleri ile üretenler desteklenmemiş halkımız yanlış yönlendirilmiştir.  Çalışkan Mudurnu insanı  Bolu ,Nallıhan ,Göynük.Seben ,Taşkesti  pazarlarına üretimleri ile hizmet vererek  çarşıda 50 ye yakın meslek gurubu 500 esnaf  Mudurnu ya büyük değer kazandırırdı.  O anın sağ ve sol görüşlü   siyastecileri   Siyaset ve oy kaygıları sebebiye  çarşıda  üretimlere destek vermediklerinden   esnaf  ve sanatkarlarımıza, gençlerimize üretim fırsatları oluşamamıştır. Üretimlerin memlekete getireceği faydaları bilemeyen yan geliri olan  vatandaş da farkında olmadan bugünkü gibi “bana dokunmayın,ben memnunum kahvede otursam daha iyi” durumuna  gelmiştir.

Mudurnu Tavukçuluk  2002 ekonomik  krizinden etkilendiği dönemde ,   zamanın tüm siyasetçileri  temsilcilerimiz siyasi görüşleri yüzünden şirketi  yalnız bıraktılar. Kriz günlerinde çalışanlarımı peşime takıp 1000 kişi ile fabrikadan ilçe merkezine slogan atarak çalışanımın önünde yürürken  Atatürk heykeli  önündeki mitingde biz “Bolu’ ya da gideceğiz , Ankara’ ya da gideceğiz,  sesimizi  derdimizi  anlatacağız” derken  zamanın belediye başkanı ilçe başkanları siyasetçiler  kıllarını kıpırdatmadılar.   İşçim , çalışanım için “ konuşma seni  döverler”  diye kaymakam odasında bana telkinde bulundular.  Problemleri  yaşarken şahsımı, hepsi ailem olan  işçim den çiftçimden uzaklaştırmak istediler.Bizler Mudurnu tavukçuluğun  kurtuluş mücadelesini verirken, büyük bir fedakarlıkla şirketin dağılmaması ve üretime devam etmesini için elimizden gelen her şeyi  yaptık.
 
 Şu anda  şükürler  olsun ki,  tavukçuluğa sahip çıkan  Mudurnu Pak tavuk başkanı  başarı ile tavukculuğumuzun ilerlemesine çalışıyor, ileri işlem piliç üretimleri ile de daha fazla üretim istihdam sağlamak istiyorlar. Bizler hepimiz doğru olan her şeye yardım etmek zorundayız dostlar. Çocuklarımızı  boş duracaklarına çalışmaya zorlamalıyız, etrafımızda kişisel iletişimlerle şirketin işci sorununu çözmeliyiz ki şirketlerimizde güçlensin ve fayda olarak  her konuda insanımıza ilçemize  yardım edsin. Bu konuda insanımıza  inanıyor ve güveniyorum .

DİĞER HABERLER
Tarihin Tekerrürü.. İlgi GÖRENER

.Şirketler iş ve aş için kurulur,  patron herkesin yediği kadar yer içer yaşar. Dışarıdan göründüğü gibi sefa içinde hiçbir an olmaz önce şirketini korur ve ekmek veren rabbimizin vesilesi olmaya hakkıyla devam etmeye çalışır. Çalışanı ,üreticisi için de her şeyi yapar, yoksa yaşayamaz.Her şeyini paylaşır gücü olduğu sürece. Konumu gereği , sahip olduklarını ve koca şirketini temsil sebebi ile dışarıya karşı , olması gereken duruşu sergiler.Bugün  çalışacak insan arayışı için  Zuhal Daştan Beyin düşüncelerini saptırarak siyaset yapıyorlar.

 Buradan Tüm  Mudurnu ya sesleniyorum  dostlar zamanında bizleri yalnız  bırakıp hepimizin çile çekmesine göz yumanlar ,siyaset yapanlar bugünde aynı siyaset  ifadeleri ile halkı  güya  çalışan haklarını korumak ister gibi yaparak birlikte üretime destek olacaklarına söz ve görüşleri ile köstek olunuyor.
Bölgesinde iş ve aş veren, devletin  görevlerini istihdamı üstlenen , her türlü sosyal kültürel sportif faliyetleri ile   Mudurnu  ismini dünyaya duyurup herkesin gururu olan  Mudurnu Tavukçuluk A.Ş  yalnız bırakıldı .Tek yürek destek olunmadığı için de maalesef, Köytür  için tahsis edilen kredi gibi bir kaynak  , lobi destek çalışması olmadığı için Mudurnuya verilemedi. Mudurnu da üretmenin ne olduğunu bilmeyen, devlete sırtını dayayanlar, Mudurnu Tavukçuluk’un nimetleriyle belli bir  konuma galen bazıları, Üretmenin ekmek vermenin zorluklarını bilmedikleri  için  bugünde yanlış dedikodu ve söylentilerle politika yapıyorlar,  çok çalışmayı sevmeyen bir topluluk haline gelmemize sebep  oluyorlar.

DİĞER HABERLER
Yaralı kuşlara 'şifa' oldular

Dostlar her konuda özellikle siyasette ulusumuz büyük tecrübeler kazanmıştır.Koalisyonlar, fanatik siyasi çekişmeler güzel ülkemizin gelişmesine ,halkımızın layık olduğu çağdaş seviyeye  gelmesine engel olmuştur. Bugün siyasette ve yaşam açısından olumlu olan her durum için sürdürebilirlik istikrar önem kazanmıştır .Yüce halkımız doğrunun çalışanın yanındadır, çağın ve iletişimin gereği farkındalık kültürü gelişmeye başlamış, fanatik siyaset devri bitmiştir. Son günlerde yaşananlar eski alışkanlıkların  son kalıntılardır umarım. Özellikle donanımlı bilgili gençliğimiz her şeyin farkındadır, yarınlar aydınlıktır.Yeterki çalışanı destekleyelim fanatik siyasetçileri, oy avcılarını görelim bilelim.Seçim zamanı çalışanı getirelim hata yapanı gönderelim, güçlü iktidarın karşısına da güçlü muhalefet çıkaralım ki hizmet yarışı olsun.Yetki ,güç vatandaşta seçmendedir. Mudurnu’da da  yaşadıklarımızdan hepimiz büyük tecrübeler kazandık .
Değerli dostlar Mudurnu’da  ihtiyacımız olan birlikte üretmeyi,  gelişmeyi sağlamak için Mudurnu’ dan ve köylerimizden  duyarlı kişilerle birlikte oluşturduğumuz ön çalışma gurubu MUDURNU BİRİKME İŞBİRLİĞİ çalışmaları hızla devam etmektedir. Proje amaçları www.mudurnutv.com web sayfasından  ve  Facebook  Mudurnu birikme birliği  sayfalarından incelenebilir.

Mudurnu merkezde Meram restaurant  altındaki market- cafe ofisi ve bodrum katındaki  toplantı salonunu önümüzdeki hafta Allah’ın izniyle faaliyete geçecek  açılışı yapılacaktır. Mudurnu  Birikme İşbirliği çalışmalarının ve güncel ihtiyacımız olan haber ve videoları . turizim haber lerini ,canlı  Mudurnu Çarşı  görüntülerini   isteyenlerin www.mudurnutv.com adresinden  İzleyebileceklerdir. Mudurnu’muz için özveriyle çalışan diğer değerli  haber sitelerimiz   ile de ortak bilgi iletişim çalışmaları başlayacaktır.
Bugün dünya  insanı  sağlığı ve refahı  için, doğal yerel ürünlere, el sanatlarına , temiz bozulmamış doğaya ve çevreye yönelmiştir  Çok çalışarak birbirimize inanarak güvenerek başaracağız inşallah.

DİĞER HABERLER
İthal karkas eti alımı ihalesi yapıldı

 Çalışma gurubunun hazırladığı, son aşamasına gelen sivil ve ticari kuruluşlarla siyasete bulaşmadan, siyaset yapmadan hizmetler vereceğiz.      Her konudaki  yerel üretimlerle, sosyal  ekonomik turizm faaliyetleri ile   Mudurnu’ nun  ve köylerinin  köy yaşamının devamlılığını sağlayacağız.

Her zaman  insanımıza memleketimize hizmette  öncelik   MUDURNU  olacaktır.Seçim zamanında doğru siyaset ve SEÇİM ,  haricinde ise doğru siyaset ve GEÇİM  olacaktır…..   
                               
Önce hayat toprağını çok çalışarak rızık tohumuyla ekip emek vereceğiz ki, o çıkacak ağaçlar doğru esen seçim rüzgarları ile meyve verip nimet olsun…..                      
                                                                                                        
Uğur TÜRESİN    www.mudurnuhaber.com
Ugurturesin@hotmail.com


13 Mart 2011. 12:18
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x