SETBİR dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu UNGC’ye katıldı


setbir_logo (3)

 

 

 

 

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını ileriye taşıyarak, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilen UN Global Compact (UNGC) imzacısı oldu.

 

Türkiye’de süt ve et sektörleri ile bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi için çalışmalar yapan Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR), sürdürülebilir bir yaşam için çevresel, sosyal ve ekonomik sorumluluklarını yerine getirmeye devam ediyor.

 

Bu kapsamda uluslararası kuruluşlarla da yan yana gelerek değerli çalışmalar yürüten SETBİR, insan hakları, iş ve iş gücü, çevre ve yolsuzluk karşıtlığı ilkeleri ile dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilen UNGC’ye üye oldu.

 

Dünya çapında 12.000’in üzerinde imzacısıyla kuruluşları evrensel değerlerle faaliyet göstermeye teşvik eden UNGC’ye üye olarak Türkiye’de sayısı 300’ü aşan üyeler arasına katılan SETBİR; insan hakları, iş ve iş gücü, çevre ve yolsuzluk karşıtlığı ana başlıklarında yer alan 10 ilke çerçevesinde faaliyet göstereceğini taahhüt etti.

 

UNGC üyeliği ile birlikte SETBİR, Global Compact’in 4 ana başlığı altında yer alan göstergeler kapsamında, faaliyetlerinden en az bir tanesine yönelik olarak iki yılda bir raporlama yapacaktır. Bu raporlarda SETBİR’in operasyonlarında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında yer alacak bilgiler, şeffaflık ilkesinin önemli bir değer olarak ele alındığının da göstergesi olacaktır.


Yazan - 31 Temmuz 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x