Seyyar satıcılara yaka kartı şartı


Kimlik kartı uygulamasına hemen başlanacak, kimliği olmayan iş yapamayacak
 
Seyyar Satıcılar Esnaf Odası Başkanı Atilla Diken, kimlik kartı uygulamasına hemen başlanacağını ve kimliği olmayanların satış yapamayacağını bildirdi.

Diken, yaptığı yazılı açıklamada, seyyar satıcıların imajını yenilemek için meslek odası olarak bir dizi çalışma programladıklarını, bu çalışmalarda yerel yönetimlerle işbirliğine gideceklerini belirtti.

Yakında seyyar satıcı, esnafa yönelik eğitim programı başlatacaklarını açıklayan Diken, şunları belirtti:

”Eğitim programlarında esnaf-müşteri-zabıta ilişkilerine önem verilecek. Eğitim çalışmaları sonucunda tüketici şikayetlerinin yüzde 70 azalmasını öngörüyoruz. Seminere katılan seyyar satıcılara oda tarafından birer kimlik belgesi verilecek. Eğitim programlarımıza üye olmayanlar da katılabilirler. Yaka kartı olmayanlar seyyar satıcılık yapamayacaklar. Bu uygulama Ankara’da ilk kez olacak. Esnafla ilgili bilgiler bilgisayara yüklenecek. Ankara’da seyyar satıcılık yapanlar artık kayıt altına alınacaklardır. Bu konuda çalışmalarımızı başlattık. Tüketiciden şikayet gelmesi halinde, o seyyar satıcının yaka kartı iptal edilecek ve satış yaptırılmayacak. Esnafımıza yeni bir kimlik kazandırmak istiyoruz.”

Eğitim çalışmalarında AB ve İŞ-KUR projelerine de önem verdiklerini kaydeden Diken, sosyete pazarları, çarşı, fuar-panayır işyerleri, evlere yapılan pazarlama sistemleri, gezici veya sabit yeri olanların da bu çalışmalara dahil edileceğini ifade etti.

DİĞER HABERLER
Tarım heyeti Rusya'ya gidecek

”Seyyar satıcılık mesleğinin çağdaş hale getirileceğinin” altını çizen Atilla Diken açıklamasında, seyyar satıcılara ”bir an önce odaya başvurmaları” çağrısında bulundu.


2 Nisan 2011. 13:52
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x