Seyyar Tezgahlara Gece Operasyonu


unnamed

 

 

Halim UTLU
Minibüslerde, sağlıksız şartlarda mutfak düzeneği ve tezgahlarlar oluşturulmuş !….

 

Çok sağlıksız koşullarda ve kaçak olarak ekmek arası kokoreç,köfte, ciğer, sucuk ve benzeri gıda maddesi satan ve vatandaşların sağlığını tehlikeye atan seyyar satıcıların tezgahlarına, zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen ani bir operrasyonla el konularak müsadere edildi.

 

Polis ekiplerinin de katıldığı gece operasyonu düzenleyen Çankaya ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ankaralılara sağlıksız koşullarda ve kaçak olarak ekmek arası köfte, ciğer, kokoreç,sucuk vs satan ve vatandaşların sağlığını tehlikeye atan seyyar satıcıların tezgahlarına el koydu.

 

Minibüslerde mutfak düzeneği

 

Operasyonda Yaşam Kent, Koru Sitesi, Bahçelievler 7. Cadde, Eskişehir Yolu çevresi ve Kızılay’dan Dikimevi’ne uzanan bulvarın civarındaki bölgeler, sıkı denetimden geçirildi.Denetimlerde, minibüslere kurdukları mutfak düzeneği ve tezgah ile vatandaşlara ekmek arası köfte, ciğer, kokoreç, sucuk ve benzeri gıda maddesi satan araçlar, tezgahları ile birlikte toplandı.

 

Araçlar gerekli yasal işlemler yapılmak üzere parka çekilirken, kaçak tezgah ve sağlığa aykırı şekilde hazırlanan menşei belirsiz beyaz ve kırmızı et ve yemek malzemeleri ile diğer yiyecek maddaleri de imha edilmek üzere, zabıta ekiplerince teslim alındı.

DİĞER HABERLER
TVHB'den 1 Haziran Dünya Süt Günü açıklaması

 

 

unnamed (1)

 

 

 

İşporta tezgahları da toplandı

 

Denetimlerde ekipler, ayrıca midye, dolma, kestane,pilavüstü nohut veya kuru fasulye ile çok sayıda işporta tezgahlarına, malları ile birlikte el koydu.

 

Okulların açılmasıyla son günlerde işportacıların cadde ve sokakları işgal etmesi üzerine, şikayetlerin arttığını belirten zabıta yetkilileri, bu durumun aynı zamanda haksız rekabete neden olmasının yanı sıra, kentte düzensizliğe ve çevre kirliliğine de neden olan işportacılarla mücadeleye hız vereceklerini ve hiç bir kimseye müsamaha göstermeyeceklerini ve ilçe belediyeleriyle işbirliği içinde, vatandaşların sağlıklı gıda tüketmelerini sağlamak için, bu konuda denetimleri arttıracaklarını ifade ettiler.

İ


23 Ekim 2014. 12:24
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x