Sıvı yağ devi iflas etti


aycicekyagi2

1977 yılında Türkiye’nin en büyük ayçiçeği çekirdeği kırma fabrikası olarak kurulmuştu. O tarihten sonra birkaç kez el değiştirdi.
Doysan Yağ Sanayi, 1977 yılında Türkiye’nin en büyük ayçiçeği çekirdeği kırma fabrikası olarak kurulmuştu. O tarihten sonra birkaç kez el değiştirdi. Şimdiki sahibi Refik Bulutçu, Doysan’ı 2007 yılında ABD merkezli ADM Yağ Sanayi’den satın alarak yeniden ayağa kaldırmıştı..
Bulutçu ailesi, ardından yine Türkiye’nin önde gelen dondurulmuş sebze meyve konservesi ve meyve suyu üreticisi Frigo Pak’a el attı. Bulutçu, bu firmanın yüzde 34 hissesini Avrupa’nın en büyük meyve
suyu üreticisi İngiliz Gerber Emig Group’tan satın almış ve yarı kapasiteyle çalışan bu tesisi de atağa geçirmişti. Yüzde 33’ü halka açık olan Frigo Pak’ın kalan hisseleri ise bir dönem Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’ne başkanlık da yapan Haydar Güçlü’ye ait.


Yazan - 20 Temmuz 2013. Kategori GIDA, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x