Söke Un, İngiliz oldu


sokeun

 

 

 

 

 

Mediterra Capital Partners I şirketi, Söke Un’un %100 hissesini satın aldı

 

Danışmanlığını ÜNLÜ & Co’nun yaptığı işlemle, Türkiye’nin önde gelen un üretim şirketi Söke Un’un hisseleri İngiliz menşeli özel sermaye fonu Mediterra Capital Partners I’e geçti.

 

Söke Un’u satın alan İngiliz menşeli Mediterra Capital Partners I, 164 milyon euro yatırım sermayesi ile Türkiye’de yatırım yapmaya odaklanıyor. Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Dünya Bankası Grubu kuruluşu Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) gibi uluslararası kurumsal yatırımcıların ortak olduğu Mediterra Capital Partners I’nin Türkiye’de Arzum Küçük Ev Aletleri, Logo Yazılım, Uğurlu Balık, Mikro Ödeme, Mobiliz, Netsis, ACP Sigorta Brokerliği ve Erna Sigorta Brokerliği şirketlerinde yatırımları bulunuyor.

 

1963 yılında Aydın’ın Söke ilçesinde kurulan Söke Değirmencilik Sanayi ve TİCARET A.Ş., Türkiye’nin en büyük ilk 5 un üreticilerinden. Un sektöründe lider ve öncü olma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Söke Un, Sazlıköy’deki fabrikasında 60 yılı aşkın süredir geliştirdiği ürünlerini Türkiye’nin her yanına dağıtıyor. Söke Un, üretim tecrübesini Mediterra’nın desteğiyle birleştirip daha hızlı büyümeyi hedefliyor.

 

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlığı Yönetici Direktörü Simge Ündüz, konuyla ilgili şunları söyledi:

 

“Müşterimiz Söke Un, Türkiye’nin önde gelen markalarından biri. Büyüme ve kapasite artırımı boyutlarında yeni stratejiler oluşturmayı hedefleyen müşterimizi, Mediterra Capital Partners I ile bir araya getirdik. Mediterra’nın Söke Un’un uzun vadeli hedefleri için çok önemli katkılar yapacağını inanıyor, bu önemli işlemin danışmanlığını üstlenmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.”


Yazan - 18 Nisan 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x