‘Spor sütü’ geliyor


sut_kuzusuna_kardes_geliyor_h19854

 

 

“Süt Kuzusu’na kardeş geliyor” diyerek müjde veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, spor yapan çocuklara da süt dağıtılacağını söyledi
‘Spor sütü’ geliyor

 

“Süt Kuzusu’na kardeş geliyor” diyerek müjde veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, spor yapan çocuklara da süt dağıtılacağını söyledi

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir adayı Aziz Kocaoğlu, Güzelbahçelilerle bir araya geldi. İlçenin Yelki, Atatürk ve Yalı mahallelerinde vatandaşlar ve esnafla kucaklaşan Başkan Kocaoğlu, her gittiği yerde vatandaşların büyük sevgi gösterileri ile karşılandı.

 

Yelki Mahallesi’nde 72 yaşındaki Kemalettin Çetin, Başkan Kocaoğlu’na sevgisini, kendi yazdığı “Sordum, aradım/ Başkanımın doğduğu yer Anadolu/ Ey Yelkililer gözünüz aydın/ İşte geldi Kocaoğlu” şiiriyle gösterdi.

 

Başkan Kocaoğlu daha sonra Güzelbahçe Limanı’na geçerek balıkçı esnafı ile bir araya geldi. Ardından da Yalı Mahallesi’nde yer alan merkez seçim bürosunun açılışını yaptı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açılış törenine parti yöneticileri, belediye başkan ve adayları katıldı.

 

Halktan kopuk siyaset yapılmaz

 

Büyük tezahürat altında kürsüye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, rakip adayın seçim programını medyadan bile gizlemesini eleştirdi. Kocaoğlu, “Aday kendi grubuyla ve kolluk kuvvetleriyle birlikte bir yere gidiyor. Hiçbir medyanın, hatta duyulur diye yandaş gazetenin bile haberi yok. Böyle seçim olmaz. Böyle Belediye Başkan adaylığı olmaz. Böyle siyaset olmaz. Halktan korkarak, halktan çekinerek siyaset yapılmaz, yapılamaz” diye konuştu.

 

Kurtulma zamanı geldi

 

17 Aralık’tan sonra halkın Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kılcal damarlarına kadar tanıdığını da vurgulayan Başkan Kocaoğlu, şöyle konuştu:

“Ne olduklarını, ne yaptıklarını, kime çalıştıklarını, mazlumdan yana mı zalimden yana mı, eş -dosttan yana mı, vatandaştan yana mı, ezilenden mi yana olduklarını dünya alem öğrendi. Sıra bunlardan kurtulma zamanı”.

 

Ücretsiz süt dağıtımı

 

İnsana değer veren, havasını, toprağını, suyunu koruyan bir anlayışla ve yerelde kalkınmayı sağlamak için dağ-tepe demeden çalıştıklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, Süt Kuzusu Projesi’nin yanı sıra önümüzdeki dönemde “Spor Sütü Projesi”ne de başlayacaklarını müjdeledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Okul Sütü Projesi”ni hükümetin ‘biz yapacağız’ diye durdurulduğunu hatırlatan Başkan Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Okul Sütü Projesi’ni nasıl yaptıklarını dünya alem gördü. Biz de ‘Süt Kuzusu Projesi’ni başlattık. Şimdi ise projeyi biraz daha geliştirerek spor yapan çocuklarımızın müsabaka ve antrenman sonrasında hücre ve kas yenilenmesi için ücretsiz süt dağıtacağız. Tire Süt Kooperatifi’nin 2 bin üyesi var. Buradan aldığımız sütle 120 bin dar gelirli vatandaşımızın çocuklarına haftada iki litre süt dağıtıyoruz. Hem Küçük Menderes’teki süt üreticileri mutlu, hem kooperatif büyüyor, hem de dar gelirli vatandaşımız çocuğuna süt içiriyor, muhallebi yapıyor. Çocuğunun beslenmesini gelişmesini sağlıyor. Bir taşla kaç tane kuş vuruyoruz.”

 

Kenti kalkındırmak, gençlere iş bulmak ve halkın lokmasını büyütmek için çalıştıklarını ve Gaziemir’e fuar alanı kurduklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “İzmir’in şimdiye kadar yapılmış en büyük inşaatını kurduk. Bu fuar alanı, bu kent gelişsin diye yapılıyor. Temmuz sonuna kadar 400 milyon lira para harcıyoruz. Tamamını İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden harcıyoruz. Dünyada hiçbir kent kendi kaynaklarıyla tek başına 400 milyon lira para harcayıp fuar alanı yapmadı. Dünyada ve Türkiye’de ilk defa İzmir Büyükşehir Belediyesi kenti kalkındırmak için yapıyor” dedi.

 


25 Şubat 2014. 12:24
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x