Su Ürünleri Eğitim ve Bilgilendirme Toplantsı


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Su Ürünleri Avcılık ve Kontrol Hizmetleri ile ilgili olarak Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde Karadeniz’e komşu Artvin, Trabzon, Rize, Ordu, Giresun, Sinop, Zonguldak, Bartın, Sakarya, Kastamonu ve Düzce illerinin katılımı ile gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı 28-29 Eylül 2011 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Bakanlık; Balıkçılık ve Su ürünleri Genel Müdürlüğünden Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Turgay TÜRKYILMAZ, Mühendis Hamdi ARPA ile söz konusu illerin Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürleri ile Su Ürünleri Mühendisleri katıldı.

İki oturum şeklinde yapılan Toplantının öğleden önceki oturumunda  Daire Başkanı Turgay TÜRKYILMAZ tarafından su ürünleri potansiyelinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla  yürütülecek avcılık kontrol ve denetim prosedürleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. Öğleden sonraki bölümde ise Karadeniz de su ürünleri avcılık ve kontrol uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Katılımcılar ile Samsun Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantının 2. Gününde tüm katılımcılarla birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Balık Halinde gece saat 02:30 da bir denetim yapıldı. İl temsilcileri yapılan denetimin ve uygulamanın kendileri için oldukça faydalı olduğunu dile getirdiler./Kaynak:SamsunTarım İl Md.

DİĞER HABERLER
V.ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi

 


29 Eylül 2011. 23:15
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x