Su Ürünlerinin Gece Denetimleri 

iütçeeaGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından planlanan toplu su ürünleri denetimleri Bursa’da gerçekleştirildi. Denetimlere Bakanlık denetçilerinin yanı sıra Bursa, Zonguldak, Çanakkale, Karabük, İzmir, Aydın ve Ankara İl Müdürlükleri ile Karacabey ve Gemlik İlçe Müdürlüklerinde görevli Su Ürünleri Denetçileri katıldı. Bursa Balık Halinde gece saat 03.00 sularında başlayıp, 09.00 sularında tamamlanan denetimlere İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer ÇELİK, bizzat katılarak denetimleri yerinde izledi.

 
Su Ürünleri Denetimi Asli Görevimizdir

 
04 – 05 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen toplu su ürünleri denetimlerine ilişkin bir açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer ÇELİK, gerek iç sularda ve gerekse açık denizlerde su ürünleri avcılığı ve üretimini düzenlemenin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının asli görevlerinden biri olduğunu hatırlattı. Sürdürülebilir balık avı için balıkçıların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenen kurallara uymaları gerekiyor diyen İl Müdürü ÇELİK, Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak sürdürülebilir balık avcılığı için av yasakları ve belirlenen kuralların titizlikle uygulanmasının tesisi için gece gündüz demeden, denetim çalışmalarını sürdürüyoruz dedi. İl Müdürü ÇELİK, iki gün boyunca balıkçı barınakları, karaya çıkış noktaları, yol güzergâhları, toptan satış merkezleri, su ürünleri hali ve perakende satış yerlerini kapsayan denetimler yapıldığını ve denetimlerde 20 personelin görev aldığını söyledi. Denetimler sırasında 22 adet soğuk hava deposu, 22 adet su ürünleri satış sergisi, 129 adet su ürünleri nakil aracı ve 27 adet su ürünleri perakende satış yeri denetlendiğini ifade eden İl Müdürü Ömer ÇELİK, küçük boyda olduğu tespit edilen 230 kg. orkinos, 80 kg. hamsi, 9 kg. tekir ve 5 kg. lüfer balığına el konulduğunu ve toplam 7.362 TL idari para cezası uygulandığını söyledi.

DİĞER HABERLER
Salyangoz ve kurbağa ihracatı

 
Denetimlerde Dikkat Edilen Hususlar

 

 
Yapılan denetimlerde balık boyu ve ağırlığının yanı sıra avlanma zamanları, balıkçıların karaya çıkış noktaları ve kayıt işlemlerinin de kontrol edildiğini ifade eden İl Gıda Tarım ve hayvancılık Müdürü Ömer ÇELİK, Balıkçılığı sürdürülebilir kılmak için deniz ürünleri avcılığı ile ilgili belirlenen kurallara uyulması gerektiğine dikkat çekti. Kurallara uyan balıkçılara teşekkür eden İl Müdürü ÇELİK, kural ihlali yapanlarla da mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir dedi


7 Kasım 2013. 14:06
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x