Sudan’dan Gelen Veteriner Hekimler Sertifikalarını Aldılar


TİKA,İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Çiftlik Hayvanları Öğrenci Kulübü ile Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi’nin ortaklaşa düzenlediği seminerde 11 Sudan’lı Veteriner Hekimde sertifikalarını aldılar.

TİKA (Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) Tarım, Gıda Güvenliği ve Hayvancılık Koordinatörü Dr. Mahmut ÇEVİK, Türk Cumhruriyetleri başta olmak üzere bütün dünyadaki ihtiyaç duyan ülkelere Türkiye Cumhuriyeti olarak TİKA aracılığı ile yapılan yardım, eğitim ve kalkındırma projeleri hakkında seminer verdi.

Seminer sonunda Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsü’nde eğitim alan 11 Sudanlı Veteriner Hekime de   sertifikaları yapılan bir törenle verildi.

Ayrıca semineri takip eden misafirlere, Türk damak tadını hatırlatacak yemekler sunuldu.Nadir Güllü’nün davetliler için özel hazırlattığı baklavalar büyük bir beğeni ile tüketildi.


Yazan - 20 Aralık 2011. Kategori SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x