SÜREYYA ASTARCIYA PLAKET VERİLDİ


Süreyya Astarcı’ya Plaket Verildi

AYDIN ÖZPELİT
ÇİFTLİK BOLU BÜROSU

Mudurnu halkına ekonomi ile birlikte yaptığı eğitim yatırımları ile anılan tanınmış işadamlarımızdan Süreyya Astarcı’ya plaket verildi.

Bilindiği gibi Süreyya Astarcı ortağı Tevfik Türesin ile birlikte bir zamanların rüya yatırımı Mudurnu Tavukçuluk A,Ş,yi kurarak yöre halkı ve sektöre büyük hizmetlerde bulunmuştu.

Mudurnu Tavukçuluk’tan ayrıldıktan sonra yaptığı eğitim yatırımları ile anılan Süreyya Astarcı’nın hizmete soktuğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksek Okulu Binalarının açılış töreni büyük bir katılımla yapıldı.

Tören Mudurnu Meslek Yüksekokulu önünde  açılış konuşmaları ile başladı.Bolu AK Parti Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ nün konuşması sırasında aniden bastıran yağışlı hava  açılış için gelen misafirleri Protokol alanına toplanmasına neden  oldu.

Törenin  ardından Hayırsever işadamı Süreyya Astarcı ya Plaket verildi.

“MİLLETİME OLAN BORCUMU ÖDÜYORUM”

Hayırsever İş Adamı Süreyya Astarcı İzzet Baysal’ın kendilerine çok iyi bir örnek olduğunu dile getirerek, “Ben milletime olan borcumu ödüyorum. Bu topraklara, bu devlete olan sarsılmaz bağlılığımın gereğini yerine getiriyorum. İzzet Baba bize bir yol açtı, O’nun yolundan yürüyebiliyorsak ne mutlu bize. Buradan da çocuklarıma vasiyet ediyorum, hayır işleri yapmaya durmaksızın devam etsinler” dedi.

Törende konuşan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolulu hayırseverlerin İzzet Baysal’ı örnek almasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade ederek, yaptığı hayırlardan dolayı Süreyya Astarcı’ya teşekkür etti.

Törenin sonunda Ahmet Baysal ve Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun Süreyya Astarcı’ya çiçek ve plaket takdim etti. Açılış kurdelesinin kesilmesiyle AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nun ek binası ve yeni laboratuvarları hizmete girdi.

Okulun açılışından buyana yaptığı çalışmalardan dolayı Okul Müdürü Mustafa MİDİLLİ ye de Plaket verildi. Bu gelişmelerin ardından  protokol üyeleri hep birlikte okulun açılışı için kurdela kesti.


Yazan - 11 Ekim 2011. Kategori ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x