sütten sonra şimdi de ücretsiz yemek


İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği (İYSAD) Başkanı Sadık Çelik ülke çapındaki tüm devlet okullarında parasız yemek uygulamasına geçilmesini önerdi.  İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği (İYSAD) Başkanı Sadık Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak okullarda yemeğin ücretsiz olması gerektiğine işaret ederek, ”İlköğretim, Lise ve Üniversitelerde sağlıksız, dengesiz ve kötü beslenme nedeniyle obezite oranı giderek artmaktadır. Kantinler ne kadar sıkı denetlenirse denetlensin öğrencilerin kalori hesabı yapılmış sağlıklı ve dengeli yemek ile beslenmesi gereklidir. Ayrıca okullarda dar gelirli ailenin çocukları da hiç değilse bir öğünde dengeli ve yeterli gıdaya eşit şekilde ulaşma imkanına kavuşmuş olacaktır. Kitabını ücretsiz veren, ücretsiz IPAD dağıtabilen devlet öğrencilerin karnını da doyurabilmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşeceklerini belirterek, YÖK ve Milli Eğitime bağlı tüm eğitim kurumlarına her türlü altyapı ile birlikte personel, araç-gereç ve teknik bilgi desteği İYSAD tarafından karşılıksız olarak sağlanacağını vurguladı.

Hazır yemek sektörünün Türkiye-de gelişen, uluslararası pazarlarda da rekabet edebilecek güce ulaşmış bir sektör olduğunun ve bu sebeplerle sağlıklı, yeterli ve kaliteli yemek hizmetinin doğrudan yemekçilerden, çok uygun koşullara karşılanabileceğini vurgulayan Çelik, bu konuda tek ve en doğru adresin sektörde bugün 20-30 yılı aşkın deneyimi olan, her türlü altyapıya, yetişmiş personel ve de kalite sistemlerine haiz, son derece modern ve profesyonel işletmeler olduğunu ifade etti.

DİĞER HABERLER
Et Balık Kurumu "Depolarımız Etle Dolu"

26 Mart 2012. 15:48
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x