TAIEX çalıştayı gerçekleşti.


583e998ada9e5

 

 

22-23 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Plaza Hotel’de düzenlenen “Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvan Karkaslarının Sınıflandırılması”na İlişkin TAIEX çalıştayına Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından katılım sağlanmıştır.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, 22-23 Kasım 2016 tarihlerinde, Küçükbaş ve Büyükbaş hayvan Karkaslarının Sınıflandırılmasına yönelik TAIEX (Teknik Yardım ve Bilgi Değişimi) çalıştayı yapılmıştır. Söz konusu çalıştaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve ilgili birimleri, Et ve Süt Kurumu,Türk Veteriner Hekimleri Birliği ile et sektörü temsilcileri katılmıştır.

Karkasların sınıflandırılmasına yönelik olarak, Hollanda ve İtalya’dan katılan uzmanlar, aşağıdaki konularda yaptıkları sunularda kendi ülkelerindeki uygulamalardan da bahsederek konu hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

4

-Yasal mevzuat,

-Karkas sınıflandırması ve örneklerle açıklanması,

-İşaretleme, damgalama ve etiketleme,

-Kayıtların tutulması ve raporlama,

-Mezbahaların işletimi ve kontrolü,

-Karkas sınıflandırma sisteminde yer alan sınıflandırıcı ve deneticilerin nitelikleri, seçimi, alacakları eğitim ve sertifikalandırma prosedürleri,

-Karkas sınıflandırmasının avantaj ve dezavantajları.

 

http://tvhb.org.tr


Yazan - 6 Aralık 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x