Tarım Kredi Yem A.Ş.’den Yavru Vatan Kıbrıs’a yem ihracatıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Toprak Ürünleri Kurumu ile imzalanan anlaşma çerçevesinde Tarım Kredi Yem A.Ş. 450 tonluk ilk ihracatı gerçekleştirdi.

Tarım Kredi  Yem A.Ş. Genel Müdürü  Hasan Fehmi KİNAY, KKTC’ne yapılan yem ihracatı hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer  verdi.

‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karma hayvan yemi ihracatımızda ilk sevkiyatı Kütahya Şubemizden gerçekleştirmeye başladık.  Şirket olarak bugünkü ilk sevkiyatla 450 ton karma hayvan yemini Kütahya’dan  Yavru Vatan Kıbrıs’a göndermenin  sevincini yaşıyoruz.

 Tarım Kredi Yem A.Ş. ile  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) arasında geçtiğimiz günlerde imzaladığımız “Yem Satış Sözleşmesi” kapsamındaki ihracatın 450 tonluk ilk sevkiyatını Kütahya Şubemizden gerçekleştiriyoruz. İlkini gerçekleştirdiğimiz  ihracatla Yavru Vatan Kıbrıs’taki çiftçi kardeşlerimizin ucuz ve kaliteli yem ile yem ham maddeleri ihtiyacının karşılanmasını hedefliyoruz.

Tarım Kredi Yem A.Ş. olarak KKTC Tarım Ürünleri Kurumu ile başlattığımız bu işbirliği sürecinin güçlenerek devam etmesini temenni ediyoruz. Bu vesile ile tüm çiftçi kardeşlerimize hayırlı işler, bereketli bol kazançlar dileriz’.


Yazan - 26 Aralık 2018. Kategori MANŞET, YEM & KATKI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x