Tarım ve Hayvancılık Sektörünün Buluştuğu Burtarım 2011


YAZI VE FOTOGRAFLAR

AYDIN ÖZPELİT

 

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği’nin işbirliği ile BURTARIM 2011 adı altında düzenlenen Bursa9. Tarım, Tohmuculuk, Fidancılık ve Süt Endüstri Fuarı ile Bursa 4. Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı bugün düzenlenen törenle açıldı.

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Bursa Valisi Şahabattin Harput, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Ali Karaca ve çok sayıda üretici firma katıldı. Sektörün en büyük buluşması olarak adlandırılan BURTARIM 2011’de bu yıl 32 ülkeden 615 firma ve firma temsilcisi stand açtı. 17 Eylül tarihinde sona erecek olan fuara yurt içinden ve yurt dışından 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa’nın asırlardır tarım, hayvancılık ve gıda sanayisinde bir numara olduğunu ifade ederek, salça, konserve ve meyve suyunda ülke üretiminin yüzde 50’sinin Bursa’da gerçekleştirildiğini bildirdi.

Fuarların ülke tarımının daha da ilerlemesine katkı sağladığını dile getiren Harput, “Topraklarımızdan en yüksek verimi almak hem hakkımız hem de görevimizdir.” dedi.

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü de dünyanın lider firmalarının, Türk şirketlerinin fuarda bir araya geldiğini ve önemli anlaşmalar yapacaklarını söyledi.

DİĞER HABERLER
Tarihi Yedikule Bostanları planlara işlendi

Tarımsal alanda üretim gücüyle önde olan Türkiye’de en büyük tarım fuarının Bursa’da yapıldığını dile getiren Ersözlü, 70 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuara 32 ülkeden katılan 615 firma ve temsilcisinin bin 380 markasının sergilendiğini kaydetti.

Ersözlü, 5 gün sürecek fuarlara yurt içi ve dışından 200 bine yakın ziyaretçi beklediklerini dile getirerek, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Makedonya, Rusya, Suriye, Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Fransa, Gürcistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Irak, İran, İtalya, Karadağ, KKTC, Kosova, Makedonya, Mısır, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Suriye, Tunus ve Yunanistan’dan davet edilen iş adamlarının yanı sıra yurt içinden 75 ilden kaldırılacak bin 500’e yakın otobüsle ziyaretçilerin Bursa’ya geleceğini bildirdi.

Fransız ve İtalyan iş adamlarının da Bursa’ya gelerek bazı ikili görüşmeler ve toplantılar yapacaklarını vurgulayan Ersözlü, fuarın 18 Eylül’de sona ereceğini kaydetti.


15 Eylül 2011. 10:40
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x