Tarım ve İnsan  Aynı Karede


e61c45e4-73f1-43df-b90b-640989329d5e

 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği 7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar, il Müdürlüğümüzde değerli Bolu halkının beğenisine sunuldu.

 

Açılış Vali Yardımcıları Mustafa ÖZSOY, Nurullah ERTAŞ, Ayhan KARTLI, Ünal COŞKUN, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem ÇETİNKAYA, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Vahdettin ÇİFTÇİ, Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail TAŞ, İl Müdür Yardımcıları Nuri ERİKLİ ve Fahri TETİK, Şube Müdürleri, Bolu Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Niyazi KALFA, Kurum Amirleri ve kurum çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleşti.

1b9dfe26-4c9a-41e4-b131-01b0be8ce602

Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü İsmail TAŞ;

 

“Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlamaktadır.  7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması 2015 yılının FAO tarafından “Uluslararası Toprak Yılı” ilan edilmesiyle teması “Toprak” olarak belirlenmiş Tematik kategorinin yanı sıra Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları ile DenizBank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilmektedir. Farklı desenlerden oluşan tarım ve insan kareleri yurdumuzun zenginliğinin yanında emeğin mimarlarını da görme açısından önem arz ediyor. Öyle karelerle karşılaşıyoruz ki hem farklı duyguları iç içe yaşamamıza vesile oluyor. İnsanlarımız bu fotoğraf sergisini gezdiklerinde bir şekilde kendilerinden bir şeyler bulacaklardır. Bu vesileyle emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor sergimizi beğeneceğinizi umut ediyorum” dedi

Diğer Haberler:
Ukrayna'yı kendine doğru çeken AB Türkiye'yi neden uzaklaştırıyor?

 

Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla 401 katılımcı 1827 eserle yarışmaya katıldı, değerlendirmeye alınan 739 eserden 17 eser ödül, 156 eser ise sergileme ve albüm çalışması için seçildi. Sergilenmeye layık görülen 60 fotoğraf ilimizde 4 gün boyunca 29 Mart-3 Nisan fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

 


Yazan - 30 Mart 2016. Kategori MANŞET, TARIM, ÇEVRE. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı