Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Eğitimleri


 

 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEP Müdürlüğü veHalk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile yürütülmekte olan ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’kapsamında; ilki Bulancak’ta düzenlenen kursun ikincisi15-20 Mart tarihleri arasında Giresun merkezde düzenlendi. 25genç kadın girişimcinin katıldığı programla ilgili olarakİlGıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Muhammet Angınşu açıklamayı yapmıştır:

“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı 2017 yılında “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’’ ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş arası genç kadınlara yönelik faaliyet gösterecektir.Program ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması mevcut istihdam olanaklarının korunması amaçlanmıştır.Son kurs ise Nisan ayında Espiye ilçemizde düzenlenecektir.

Böylece toplam 75 kadın çiftçimizeİŞKUR işbirliği ile istihdama yönelik sertifikalı ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’(32 saat süreli: 4 gün eğitim+1 günde iş fikrinin projeye dönüştürülmesi) verilerek birinci aşama tamamlanmış olacaktır.

Bu eğitimi alan kadınlar, 15 gün içinde projelerini hazırlayarak il komisyonuna sunacaklar.İl içinde oluşturulan komisyon tarafından projelerin değerlendirmesi yapılarak dereceye giren ilk 3 proje belirlenecektir.Daha sonraki aşamada,16 ilde dereceye giren projeler Türkiye Finali için Bakanlığımıza gönderilecek ve  komisyon tarafından değerlendirmesi yapılarak dereceye giren projeler belirlenecektir. Bakanlığımızca tespit edilecek bir ilde ödül töreni düzenlenerek dereceye giren projeleredestek ödülleri verilecektir.”

Diğer Haberler:
Türk gıda ihracatçılarının Uzakdoğu’daki referansı Japonya olacak

 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

 


20 Mart 2017. 14:12
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x