“Tarımsal ödemelerde yolsuzluk” operasyonu


Balıkesir merkezli düzenlenen operasyonda kamu görevlileri ile iş adamlarının da aralarında bulunduğu 57 kişi, gözaltına alındı.

 

 

BALIKESİR – Balıkesir merkezli düzenlenen operasyonda, tarımsal destekleme ödemelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla kamu görevlileri ile iş adamlarının da aralarında bulunduğu 57 kişi gözaltına alındı. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir ihbar üzerine başlatılan çalışmalar sonucu, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Şubesi ekipleri, merkezi Balıkesir olmak üzere çok sayıda ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

 

Operasyonda, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü şube müdürlerinden M.V.U ile Balıkesir ve İstanbul’un yanı sıra diğer bazı illerdeki kamu görevlileri, iş adamları, kırsal kalkınma hibe desteği kapsamında proje hazırlayan danışman firma yetkilileri, inşaat şirketi sahipleri ile bu alanda faaliyet gösteren firma yöneticilerinin de bulunduğu 57 kişi gözaltına alındı. Zanlıların resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma ve çıkar amaçlı organize suç örgütü kurma, haksız destekleme ödemeleri alarak kamu zararına sebep olma gibi iddialarla gözaltına alındıkları bildirildi.

 

 

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen operasyonun devam ettiği, gözaltı sayısında artış olabileceği belirtildi. Bu arada, 7 Mayıs’ta Balıkesir merkezli 10 ilde tarımsal destekleme ödemelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonda da gözaltına alınan 85 kişiden 24’ü tutuklanmıştı. /AA

DİĞER HABERLER
Ekonomistler, sürpriz faiz kararını değerlendirdi

18 Haziran 2012. 20:29
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x