Abalıoğlu Tarımsal Üretim: Bilinçli Yetiştiricilik Semineri


Abalıoğlu Tarımsal Üretim, “Bilinçli yetiştiricilik, verimli ve sağlıklı besleme ile başlar” ilkesiyle yetiştiricilere yönelik eğitim seminerlerine bir yenisini ekledi. Amasya, Çorum, Aksaray, Kayseri, Denizli, Erzincan, Gaziantep ve İzmir’in ardından Isparta’da düzenlenen seminere çok sayıda yetiştirici katıldı.

Abalioğlu Tarımsal Üretim Semineri

Abalım Yem Danışmanı olan İspanya Barselona Özerk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Bilimi ve Gıda Bölümü  öğretim üyesi Prof. Dr. Sergio Calsamiglia’nın ve Abalım Yem çiftlik destek yöneticisi Okan Yavuz’un sunumlarıyla gerçekleşen “Besleme Kaynaklı Metabolik Hastalıklar” ve “Sıcaklık Stresi Yönetimi” konulu seminerde; yüksek verime ulaşmak için yemlerin uygun kullanımının ve doğru rasyon hazırlamanın önemine dikkat çekildi. Hayvanların besin ihtiyacının yeterince karşılanamadığı ya da beslemenin doğru yapılmadığı durumlarda oluşabilecek metabolik hastalıkları önlemek için doğru beslemeye yönelik teknik bilgilerin verildiği seminerde ayrıca yaz aylarında verimliliği azaltan bir faktör olan sıcaklık stresine karşı alınabilecek önlemler anlatıldı.


Diğer Haberler:
Abalıoğlu'ndan “Sıcaklık Stresine Karşı Önlemler” Semineri
Yazan - 4 Mayıs 2019. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x