Tatlıses’te “Helal”Sertifikası Aldı


Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği öncülüğünde organize edilen Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı  çeşitli etkinliklere sahne oluyor.

Bu etkinliklere katılan Tatlıses Çiğköfte satış müdürü A.Kerim Çağlayan sundukları ürünün “Helal Sertifikası” aldığını söyledi.

Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından katılımcıların da büyük ilgi gösterdiği fuarda, İbrahim Tatlıses’in Tatlıses Çiğköfte ürünlerinin sergilendiği stant da yer alıyor. Tatlıses Çiğköfte Frachise ve Satış Müdürü A. Kerim Çağlayan, “Tüketicilerimize helal ürün sunuyoruz” dedi.

Fuarda sergilenen ürünler arasında helal su, helal döner, helal peynir de yer alıyor. Helal dönerin yapıldığı etin kesimi sırasında bir din hocasının bulunması ya da eti kesen kişinin ehli sünnet olması, tavukların da kesilmeden önce besmele çekilmesi gerektiği belirtildi.

Fuarın açılışında konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, fuarın 2.5 milyon dolara doğru gittiğini belirterek, “Bu pazardan daha fazla pay almak ve 800 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için her türlü enstrümanı kullanacağız” dedi.


DİĞER HABERLER
Carrefour Türkiye'den çekiliyor
15 Ekim 2011. 16:38
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x