Tavuk ve Su ürünleri eti ihracatında rekor artış


4136176350_a887b5b3ec_o

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, temmuz ayı ihracatında rekor kırdı.

 

Birlik, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 42 milyon dolar olan ihracatını bu yıl temmuz ayında 60 milyon dolara yükseltti. İhracatta yüzde 50’ye yakın artış yakalandığını açıklayan İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği, 2013 sonunda 850 milyon dolarlık ihracat hedefliyor.

 

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği bünyesinde yer alan kanatlı eti ve ürünleri temmuz ayında 35 milyon, su ürünleri grubu ise 25 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 269 milyon dolarlık dış satışa imza atan birlik, 2013 yılının Ocak-Temmuz döneminde ise 354 milyon dolarlık ihracata imza attı.

 

Temmuz ayında 60 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini belirten İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Tuncay Sagun, “Amacımız her ay yeni rekorlara imza atmak.” dedi. Sektörün yakaladığı ivmeyi sürdürme çabasında olduklarını dile getiren Tuncay Sagun “Önceliği yapısal sorunlar ile hammadde sorunlarının çözümüne verdik.” açıklaması yaptı.


Yazan - 11 Ağustos 2013. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x