Tavukçuluğu Başaramayan Orhan Kılıç, Balığı evlere Sokacak


Tavukçuluğu Başaramayan Orhan Kılıç, Balığı Her Eve Sokma Çalışmasında

Kuveyt’li NBK Capital, Kılıç Deniz’e ortak oldu

Kültür Balıkçılık dünyamızın ünlü markası Kılıç Deniz hisselerinin yüzde yirmisini National Bank of Kuwait’in iştiraki NBK Capital’e sattı.

Kılıç Deniz bilindiği gibi bundan bir süre önce Mudurnu Tavukçuluk A.Ş’ yi İlhan Çetinkaya’dan satın alarak Mudurnu halkının bir süre umudu olmuştu.Fakat Mudurnu Tavukçuluk A.Ş.nin başına eniştesi avukat İhsan Bozan’ı getiren Kılıç Deniz Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç  bir hayli  uğraşına rağmen firmayı yaşatma ve geliştirme konusunda başarılı olamadığı için satışa çıkardı.İşçilerin ücretlerini bile bir süre ödeme güçlüğü çeken Orhan Kılıç tavukçuluk sektöründen elini ayağını çekmek zorunda kalmıştı.

Kılıç Deniz’den yapılan açıklamada, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 2009 verileriyle 301. sırada yer alan Kılıç Deniz’in, yüzde 20 hisse devriyle National Bank of Kuwait’in bir iştiraki olan NBK Capital ile bir ortaklığa imza attığı belirtildi.

Kılıç Deniz Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, değerlendirmesinde, bu ortaklık dolayısıyla yeni pazarlara açılabileceklerini ve kapasitelerini güçlendireceklerini bildirdi. Kılıç, şunları ifade etti:

”Bölgedeki en saygın yatırım kuruluşlardan biri olan NBK Capital ile bu ortaklığımız bizi çok heyecanlandırıyor. Bu güç birliği sayesinde büyüme hızımızı artırarak, yeni hedeflerle farklı pazarlara açılmayı ve başarılarımızı uzun yıllara yaymayı umuyoruz.

DİĞER HABERLER
 Dünya Balıkçılığının Kalbi Trabzon'da

Şu anda son teknolojinin kullanıldığı, çevreye duyarlı, modern üretim tesislerimizde üretilen balıkları dünya pazarlarına sunuyoruz. İhracat odaklı bir firmayız. Önümüzdeki süreçte Anadolu’da ve uluslararası alanlardaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sektörün lideri olmamızdan dolayı sosyal sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Bu açıdan balık tüketimin artırılması, en önemli protein kaynağı olan balığın daha yaygın olarak tüketilmesi için halkı bu konuda bilinçlendiren sosyal projelerin içinde de yer alacağız. Yılın 12 ayı her eve en az haftada 2 öğün balık girecek şekilde, kaliteli ve ekonomik balık yetiştirmek için yatırımlarımız devam edecek. Önümüzdeki süreçte, Türk insanı Kılıç markasını daha sık duyacak.”

NBK Capital Alternatif Yatırımlar Grup Başkanı Amjad Ahmad da yaptığı açıklamada, bu yatırımın Kılıç Deniz’in büyüme potansiyeline ciddi bir katkı yapacağını vurguladı. Ahmad, ”Ekiplerimizin oluşturacağı sinerji ile dünya çapında bir kuruluş oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Açıklamada, söz konusu ortaklık işleminde Kılıç Deniz’e finansal danışmanlık hizmetinin Daruma Corporate Finance tarafından sağlandığı kaydedildi.


27 Aralık 2010. 17:02
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x