Tavuklar firarda gerçek oldu

12 Nisan 2013. 18:04

tavuklar-firarda-filmi-gercek-oldu_590670_340_226LONDRA – İHA –    İngiltere’nin Derby şehrinde ”Tavuklar Firarda” filmi gerçek oldu. Korkusuz tavuk
Agatha, bir kümesten kaçıp bindiği nakliye aracıyla yaklaşık 65 kilometre yol aldıktan sonra kayıplara
 karıştı. Tavuğun sahibi Melanie Brookes (50) ise umutsuz bir şekilde Agatha’yı bulmaya çalışıyor.
Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, ev hayvanı olarak beslenen tavuk, kapının açık olmasından istifade ederek, evin önüne gelen nakliye aracına gizlendi. Yaklaşık 65 kilometre uzaklıktaki Yorkshire’da mola veren şoför, arka kapıyı açtığında, aracın arkasına gizlenmiş olan tavuğun uçarak kendini dışarı attığını gördü.
Büyük üzüntü yaşayan tavuğun sahibi Brookes ise, çok sevdiği tavuğunun bulunması için bölgeden gelecek bir haber bekliyor. Bir inşaat firmasının sahibi olan Brookes, ”Agatha’yı gerçekten çok özlüyoruz. Tavuklar Firarda’ki gibi kaçmış olduğuna inanamıyorum, fakat işte o böyle bir karaktere sahipti” dedi.
Evinde toplam 18 tavuk beslediğini söyleyen Brookes, ”Tavuklarımızdan birinin böyle bir maceraya
 kalkışması halinde, bunun Agatha olacağını biliyorduk” şeklinde konuştu.
Brookes, ”Çok meraklı bir tavuktu, her şeyi gagasıyla vurarak inceliyordu. Ona Agatha Christie’nin ismini vermemiz de bu yüzdendi, oldukça gizemli bir tavuktu. O yüzden kendisini bir aracın arkasına atmış olmasına çok da şaşırmıyoruz” dedi.
Agatha’nın Cumartesi gününden beri kayıp olduğunu söyleyen Brookes, ”Önce yemlemek için dışarı
çıkardığımızda kendisini bir tilkinin kapmış olabileceğini düşündük. Ancak sonra nakliye firmasından bir telefon geldi. Araçlarından birinden bir tavuk çıktığını söylediler. Sürücü ile konuşunca durum anlaşıldı” diye konuştu.
Brookes, Agatha’nın vahşi ortamda hayatta kalma şansının zayıf olduğunu belirterek, ”Ancak o diğer hemcinslerinden farklı. O yüzden umudumuz zayıf olsa da birilerinin onu bulabi

Diğer Haberler:
Kurban fiyatları belirlendi
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
çilli tavuk
8 yıl önce

Evde nasıl tavuk besliyormuş yahu. Etrafı pislemiyor mu bu hayvan.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
1
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x