Tekkeköy Belediye Kesimhanesi, “İşletme Onay Belgesi” aldı


unnamed (1)

 

 

 

 

Modernizasyon çalışmalarını ilk tamamlayan Tekkeköy Belediye Kesimhanesi, “İşletme Onay Belgesi” aldı…

 

 

Halim UTLU

 

Yasalar ve yönetmelikler gereği, 31.12.2015 tarihine kadar modernizasyon çalışmalarını tamamlayarak, işletme onay belgesi alması gerekli hayvan kesimhanelerinden sadece biri,Tekkeköy Belediye Kesimhanesi,çalışmalarını tamamlayarak“İşletme Onay Belgesi” almaya hak kazandı ve belgesi,Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOYGAR’ a verildi.

 

5 Ocak 2015’de Şartlı Onay Belgesi verildi

 

Tekkeköy ilçesi Büyüklü Mahallesinde kurulu Tekkeköy Belediye Kesimhanesi’ne,5 Ocak 2015 tarihinde Şartlı Onay Belgesi verildi.Çalışmalarını südüren Kesimhane, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen hükümler ile birlikte, Gıda Hijyeni Yönetmeliği, Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği, Hayvansal Gıdaların Resmi Kontrollerine İlişkin Özel Kuralları Belirleyen Yönetmelik ile Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik hükümlerini, geçen zaman  içerisinde yerine getirerek, belge için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğü’ne başvurdu.

 

Belgeyi alan ilk kesimhane

 

Yapılan denetimlerde  yasa ve yönetmelik hükümlerini yerine getirdiği anlaşılan,Tekkeköy Belediye Kesimhanesi’ne “İşletme Onay Belgesi” verilmesi kararlaştırıldı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürü Kadir Güven,Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOYGAR’a,  belediye kesimhanesi için düzenlenen  “İşletme Onay Belgesi”ni takdim ederek, teşekkür etti.

 

11 kırmızı et kesimhanesi daha var

 

Güven,” Tekkeköy Belediyesi Kesimhanesi, ilimizde mevcut bulunan 12 kırmızı et kesimhanesi içerisinde onay belgesi alan ilk kesimhane oldu.Mevcut diğer mezbahaların da, 31.12.2015 tarihine kadar modernizasyon çalışmalarını tamamlayarak, işletme onay belgesi almaları gerekmektedir.”dedi.

 


Yazan - 13 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x