Teknede mezuniyet töreni


gelibolu_denizci3

 

 

Gelibolulu denizcilerden karada ve denizde mezuniyet töreni

 

 

Çanakkale’deki Armatör Yakup Aksoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi için ilk kez hem karada hem de deniz üzerindeki bir teknede mezuniyet töreni düzenlendi

 

 

 

 

Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ndeki Armatör Yakup Aksoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde 88 öğrenci için hem karada hem de denizde mezuniyet töreni düzenledi.

 

13331128_1412140542144665_1333118495651765077_n copy

 

Armatör Yakup Aksoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi için ilk kez hem karada hem de deniz üzerindeki bir teknede mezuniyet töreni düzenlendi. Fener altındaki Dumlupınar Denizaltı Anıtı öndeki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Burada mezun olan öğrenciler çapa oluşturdu. Ardından öğrenciler plaket çaktı. Mezuniyet töreni, iskelede bağlı bulunan özel teknede devam etti.

 

Konuşma yapan okul müdürü İsmail Zafer Başak, “Uzun bir öğretim döneminin ardından mezun olmanın sevincini yaşayan öğrencilerimiz ve ailelerimizi de kutluyorum” dedi.

gelibolu_denizci4

Okul Müdürü Başak, Gelibolu’da okulu yaptıran armatör Yakup Aksoyu’da rahmetle andı. Okul birincisi Rasim Can Şener, ikinci Murat Çelik ve üçüncü Doğukan Gülçevher’in okul kütüğüne plaket çakmasının ardından öğrenciler tarafından denizcilik andı okundu.  Bunun ardından öğrenciler mezuniyetlerini keplerini havaya atarak kutladı.

 

Deniz Haber Ajansı


Yazan - 9 Haziran 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x