Terör nakliyecileri de mağdur etti


77625

 

Terör olayları, yurtiçi ve yurtdışına taşımacılık yapan nakliyecileri de olumsuz etkiledi. Habur’dan çıkışlar yüzde 20 azaldı.

 

 

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, tır yakma, yol kesme, gümrük memurlarının kaçırılması gibi eylemlerin, yurtiçi taşımacılığı ve ihracatı olumsuz etkilediğini söyledi. Terör eylemlerinin nakliye firmalarını ve tır şoförlerini tedirgin ettiğini belirten Şener, son dönemlerde özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde araçlara yapılan saldırıların, belirli güzergahların güvenlik sebebiyle kapatılmasının ve gümrüklerde çalışan memurların kaçırılmasının gerek yurtiçi gerekse yurtdışı taşımacılığı olumsuz etkilediğini, ticareti güçleştirdiğini vurguladı.

 

“Temmuz ayında başlayan terör olayları sebebiyle Habur’dan yüzde 20, Cilvegözü ve Dilucu’ndan çıkışlarda yüzde 8 azalma olduğu söylenebilir” ifadesini kullanan Şener, bu oranın 11 bin kara taşıma aracına karşılık geldiğini kaydetti.

 

Erzurum Nakliyeciler Derneği Başkanı Burhanettin Talaş da nakliyeciler olarak son dönemde en büyük sıkıntılarının terör olayları olduğunu dile getirdi. Terör olayları nedeniyle Erzurum’un doğu ve güney kesimlerindeki nakliyelerin durma noktasına geldiğini bildirerek, bu durumun, kamyon ve tırlarıyla taşımacılık yapan şoför esnafını büyük ölçüde mağdur ettiğini söyleyen Talaş, mağdur durumda olan şoförlerden her gün 10-15 şikayet geldiğine değinerek, sorunun çözümü konusunda karamsar olmadıklarını, devletin en yakın zamanda terörün önüne geçeceğini belirtti.

AA


Yazan - 29 Eylül 2015. Kategori Uncategorized. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x