Tigem’e bağlı 7 işletme özel sektöre verilecek


TİGEM Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden, TİGEM’in faaliyet gösterdiğini 37 işletmesi bulunduğunu belirtirken, bugün itibarıyla 15’inin özel sektörde olduğunu söyledi.

TİGEM’in elinde kalan 22 işletmenin de 7’sini daha özel sektöre açacaklarını bildiren Bilden, dolayısıyla toplam 22 işletmenin özel sektörde, 15 işletmenin de TİGEM’de kalacağını ve TİGEM’in kalan bu alanlarda faaliyetlerini yürüteceklerini belirtti. Halis Bilden, Yalova-Atatürk, Antalya-Boztepe, Hatay, Samsun-Karaköy, Iğdır-Kazımkarabekir, Sakarya, Balıkesir-Tahirova olmak üzere 7 işletmeyi daha özel sektöre açacaklarını bildirdi.  Bilden, nisan ayının son haftası bu konudaki gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade ederek, “Bunları ilan ettikten sonra 2 ay gibi bir süre vereceğiz proje yarışması için. Müteşebbis projelerini bize getirecekler, biz onları bir elemeye tabi tutacağız, değerlendireceğiz, yeterlilik alan proje sahiplerini bu sefer ihaleye davet edeceğiz. Yüksek kirayı kim verirse bu işletmeleri onlarla paylaşacağız ”diye konuştu.

Özel sektöre açılacak işletmelerde hangi ürünün, hangi üretimin ön plana çıkartılabileceği konusunda çalışma yaptıklarını bildiren Bilden, bu konuda planlamalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.


Diğer Haberler:
Tarımsal destekler belli oldu
Yazan - 20 Nisan 2012. Kategori TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı