Titanik’in yemek mönüsüne rekor fiyat


66596

 

 

 

Titanik gemisindeki son öğle yemeğinin mönüsü, açık artırmada 88 bin dolara satıldığı öğrenildi…

 

 

Ajansların haberine göre; New York’taki “Lion Heart Autographs” müzayede evi, internette düzenlenen açık artırmada mönünün, adının açıklanmasını istemeyen bir koleksiyoncu tarafından 88 bin dolara satın alındığını bildirdi.
Mönü, gemideki son öğle yemeğinde sığır eti ve hamur tatlısı servis edildiğini gösteriyor. Mönü, birinci sınıf yolcularından Abraham Lincoln Salomon’a aitti.

 

 

Zengin işadamı Salomon, gemiyi “Lifeboat 1” adlı filikayla ilk terk eden yolculardan biriydi. Aralarında Salomon’un da bulunduğu bazı birinci sınıf yolcularının mürettebata 40 kişilik kapasiteye sahip Lifeboat 1’e başka yolcu almamaları için rüşvet verdiği iddia edilmişti. Filika, 12 yolcusuyla gemiden ayrılmıştı. Kazanın ardından basın tarafından “Milyonerler Botu” adı takılan filikaya binenlerle ilgili soruşturma açılmıştı. Açık artırmada, gemideki gösterişli Türk hamamında bulunan ve üzerine oturan kişiyi tartan özel koltuktan çıkan fiş de 11 bin dolara satıldı.


Yazan - 2 Ekim 2015. Kategori MANŞET, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x