TNT, Nürnberg- İstanbul hızlı karayolu seferlerini başlattı


 

56

 

 

 

 

 

Nürnberg– İstanbul arası tarifeli karayolu seferleriyle TNT, Avrupa karayolu transit sürelerini, her zamanki ekonomi ekspres fiyatlarıyla, 2,5 güne çekiyor.

 

Nisan 2016’ya kadar, Timişora, Sofya ve Viyana üzerinden Arnhem’a giden TNT Avrupa karayolu hattı, haftanın beş günü Nürnberg’e doğrudan tarifeli çıkışlara başlayarak, gümrük işlemlerinin tamamlanması ile Güney Almanya için teslim süresini 3 güne, Almanya’nın diğer bölgeleri için 4 güne, Avrupa’nın diğer 40 ülkesi için ise teslim süresini 5 güne indirmiş oluyor.

 

Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün Çatalca’ya taşınmasıyla Hadımköy’deki Karayolu Operasyon Merkezini Çatalca’ya taşıyan TNT, Avrupa hızlı karayolu taşımacılığında rakipsiz olan yerini 2016’da da sağlama alıyor.

 

TNT 2015’de, Ekspres Havayolu hizmetleriyle Avrupa pazarının önemli ülkelerinden Almanya’daki tüm posta kodlarına, öğlen 12’den önce teslim mümkün olacak şekilde yapılanmıştı. Ekonomi Ekspres kapıdan kapıya karayolu kurye hizmeti ise yeni doğrudan hattın açılmasıyla, özellikle 30- 500kg aralığındaki gönderiler için hesaplı bir alternatif yaratıyor. Böylece TNT, müşterilerine sunduğu esnek çözüm seçeneklerine bir yenisini eklemiş oluyor.

 

TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın, “Nürnberg – İstanbul arasında karşılıklı olarak çalıştırmaya başladığımız yeni doğrudan karayolu hattımız ile Avrupa daha yakın, daha ekonomik. Ekspres ve Ekonomi Ekspres hizmetlerimizle, yalnız hız değil, maliyet bakımından da yüksek müşteri memnuniyeti yakaladık. Çatalca’daki modern geçici depo alanımızın da devreye girmesiyle ithalat ve ihracat , gümrük, TIR yükleme- boşaltma hizmetlerinin tamamını kendi personelimizle ve eşzamanlı olarak vermeye başladık. 2016, hızlı Avrupa Karayolu Hizmetleri sayesinde, TNT’nin sektörle arasını kapatılamayacak derecede açtığı bir yıl olacak” dedi.

 

 

TNT Hakkında:

 

TNT, dünyanın en büyük ekspres taşımacılık şirketlerinden biridir. Günde yaklaşık bir milyon doküman, paket ve paletli yük taşımaktadır. Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik, Çin ve Güney Amerika’da kendine ait hava ve karayolu ağlarının operasyonunu üstlenen şirket 2015 yılında 6,9 milyar Euro ciro yapmıştır. Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı’yla işbirliği yapan TNT, dünya çapında açlık ve çevre kirliliğine karşı mücadeleye katkıda bulunmuştur.

 


Yazan - 4 Nisan 2016. Kategori MANŞET, EKONOMİ, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x