Trakya Birlik Genel Kurulu


Trakya Birlik 2010/2011 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Trakya Birlik kurulduğundan beri her genel kurulda birden fazla liste yarıştığı halde bu genel kurulda tek liste seçimlere katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Rafet SEZEN, ` Trakya Birlik bünyesinde 60 bin tonluk yeni bir rafineri ünitesi kuracaklarını bildirdi.

Sezen, Trakya Birlik Genel kurulunda yaptığı konuşmada, 2010/2011 iş yılının Trakya Birlik tarihinin en başarılı yılı olduğunu söyledi.

2010/2011 İş Yılının Trakya Birlik Tarihinin en başarılı yılı olduğunu belirterek, rafine ayçiçek yağı satışlarında 121 bin 500 tonun, çuvallı küspe satışlarında 33 bin 500 tonun, karma yem satışlarında 173 bin tonun aşıldığını,

Trakya Birlik işletmelerinde işlenen 244 bin 747 ton ayçiçeği ve buna bağlı olarak hamyağ, küspe, rafine yağ üretimi ile Birlik tarihinin satış ve üretim rekorlarının kırıldığını,

İşletmelerimizde ve Kooperatiflerimizde planlanan yatırımların gerçekleştirildiğini,

Trakya Birlik ortaklarının tüm tarımsal girdi ihtiyaçlarının zamanında, ucuz ve kredili olarak karşılandığını, ortaklarımız ve tüm üreticilere açılan kısa vadeli ve uzun vadeli toplam 130 milyon TL. ile Birliğimiz tarihinin en yüksek kredisinin kullandırıldığını,

DİĞER HABERLER
Rusya, helal ürün sektörüne ağırlık verecek

Dönem sonu karımızın 20 milyon 567 bin TL. olduğunu, 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 76. olma başarısının gösterildiğini,` söyledi.

Genel Kurul Divan Başkanlığı`na Sebahattin VATAN (Edirne Koop.), Başkan Vekilliği`ne Selim Sabri TEKİN (Vize Koop.), katip üyeliklerine A. Hikmet CAN (Çerkezköy Koop.) ve Hasan ERTAŞ (Bandırma Koop.) seçildi.

Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından 2010/2011 İş Yılının Yönetim ve Denetim Kurulu çalışma raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunarak, oy birliği ile ibra edildi.

2011/2012 İş Yılı Bütçe ve Çalışma programı görüşülüp karara bağlanırken aynı zamanda Birliğimiz Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerine ödenecek ücret ve yolluk miktarları, Genel Müdürümüze ödenecek aylık ücret ile diğer parasal haklar görüşülerek onaylandı.

AyrıcaTrakya Birlik Faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla, Kredi alma, kredi kullandırma, Birliğimiz mamullerinin satışı, şirket kurma ve kurulu şirketlere ortak olma, alım satım faaliyetlerinde bulunma v.b. konularında Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi.

Personel Yönetmeliğinin bazı maddelerinde yapılacak değişiklikler ile ilgili hazırlanan rapor görüşülerek karara bağlandı.

Gayrimenkul alımında ve satımında takip edilecek usul ile alınacak gayrimenkulün niteliğinin, yerinin ve azami fiyatının, satılacak gayrimenkulün asgari fiyatını belirlenmesi ile ilgili hazırlanan önergenin kabul edilmesinin ardından Entegre Tesisler ile Karacabey Yağ Fabrikasına 2011/2012 İş Yılında yapılacak yatırımlar ile ilgili hazırlanan raporlar kabul edildi.

DİĞER HABERLER
“Bakliyat Grubu”nun faaliyetleri .

Bağlı Kooperatiflerimize 2011/2012 İş Yılında yapılacak yatırımlar ile ilgili hazırlanan raporun görüşülmesi ve kabul edilmesinden sonra ise bağımsız denetlemeyi yapacak kuruluş bulunmadığından bu madde görüşülmeden geçildi.

Tasnif kurulu teşkil edilmesini müteakip seçimlere geçildi ve tek liste ile yapılan seçimler sonucunda; Trakya Birlik Yönetim Kuruluna Rafet SEZEN (Edirne Koop.), Hilmi KAHRAMAN (Babaeski Koop.), Ahmet AKGÜN (Hayrabolu Koop.) ve Hüseyin KOCABIYIK (Bandırma Koop.) ile Denetim Kuruluna Remzi KOBAK (Havsa Koop.) ve Mustafa KAYA (Tekirdağ Koop) seçildiler.

Trakya birlik genel kuruluna CHP Edirne milletvekilleri Recep Gürkan, Kemal Değirmendereli, Ak Parti Tekirdağ Millet vekili T. Ziyaeddin akbuluk, Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, ve Edirne valisi Gökhan sözer katıldılar.

 


19 Ocak 2012. 17:53
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x