Trolle balık avlayanlar helikopter kamerasına yakalandı


trolle-balik-avlayanlar-helikopter-kamerasina-yakalandi-305317

Mersin’de Akdeniz açıklarında trolle avlanan balıkçılar, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin helikopterindeki kamera tarafından görüntülendi.

 

Trolle balık avlayanlar helikopter kamerasına yakalandı

 

Balıkçıların helikopteri fark ederek trolleri keserek kaçması dikkat çekti. Denizi kirleten gemilerin de görüntülere yansıdığı olay sonrası cezai işlem uygulandı.

 

Mersin’de Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri açıklarda trolle balık avlayan ve kirliğine neden olan gemilerle ilgili çalışma yaptı.

 

Helikopterle denetime çıkan ekipler trolle avlanan bir balıkçı teknesini görüntüledi.

 

Görüntülerde sahil güvenlik helikopterini fark eden balıkçılar ağlarını keserek kaçmaya çalışıyor.

 

Helikopteri fark edince teknedekilerin telaşlı hali kameralar yansırken, balıkçılar hızla kaçmaya başladı.Helikopterdeki ekipler ise merkeze telsizle anons ederek teknenin kaçtığı yöne doğru bot sevk edilmesini istedi.

 

Öte yandan ekiplerin denizi kirleten gemilere yaptığı operasyonda kameralara yansıdı.Petrol atıkları ile denizi kirleten gemiler havadan tespit edildikten sonra botlarla gemiye yaklaşan ekipler gerekli yasal işlem uyguladı.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada ise 2013 yılında gerçekleştirilen denetimlerde yasa dışı su ürünleri avcılığı yaptığı tespit edilen 527 tekneye 738 bin, deniz kirliliğine neden olduğu tespit edilen 46 tekneye de 348 bin TL olmak üzere toplam 1 milyon 86 bin TL idari para cezası uygulandığı bildirildi.

HABERAND


10 Ocak 2014. 13:49
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x