TSE belgeli yumurta üreticisi bayiler arıyor


Uluslararası market zincirlerine yumurta veren firma, Türkiye genelinde bayilikler vereceğini açıkladı.

Yem fabrikasında ve üretim çiftliklerinde yaptığı yatırımlarla ürün kapasitesini 2 katına çıkaran Baranoklar, Türkiye’nin ilk TSE belgeli yumurta markası Eggy’nin ürün çeşitliliğini artırdı.

Yem fabrikasında ve üretim çiftliklerinde yaptığı yatırımlarla ürün kapasitesini 2 katına çıkaran Baranoklar, Türkiye’nin ilk TSE belgeli yumurta markası Eggy’nin ürün çeşitliliğini artırdı. Şirket, omegalı Eggy, selenyumlu Eggy’den sonra organik Eggy ile ürün yelpazesini genişletti. Eggy markasının üreticisi Baranoklar A.Ş. Genel Müdürü Ali Baranok “Eggy olarak birçok zincir markette varız. 2011 yılında Eggy’de ürün çeşitliliğine giderken private label ürünlere de ağırlık verdik. Real, A101, Metro, Carrefour gibi zincir marketlere mal veriyoruz. Antalya’da bölge müdürlüğü açtık. 2012 planlarımız arasında en önemli yeri bayilik tutuyor. Başta büyük iller olmak üzere Türkiye genelinde bayilikler vereceğiz” dedi.

/Retail News

 Baranok ailesinin haftasonu aktivitesinden öncü markaya uzanan bir serüven EGGY…  

1971 yılında ailecek vakit geçirebilmek için alınan 13 dönümlük meyvelik bir arazide Konya yakınlarında başladı bu serüven…   Önceleri, yetiştirilen meyve ve sebzelerin gübre ihtiyacını karşılamak için alındı 500 civciv. Biraz da çiftlik kendi ihtiyaçlarını karşılasın diye.

DİĞER HABERLER
19 öğrenciye fare zehirli yoğurt verildiği iddia edildi

Zamanla baba mesleğinin önüne geçmeye başlayan bu iş, ticari boyutlara ulaştı. Kaliteli yumurta üretmek ve sektörde fark yaratabilmek için gerekli en önemli öğenin kaliteli yem olduğunun bilincinde olan firma, piyasadaki yemlerin kalitesinden rahatsızdı. Bu nedenle bir adım daha atarak bir yem fabrikası kurdu. Tavuklar için piyasadaki hayvansal protein kaynaklı yemlerden farklı olarak bitkisel protein kaynaklı yem üretmeye başladı. Tavuklara, maliyetleri yükseltmesine rağmen mısır, buğday, soya ve ayçiçeği küspesinden yem üretip yumurtada kaliteye öncülük eden firma, markalaşma sürecini başlattı. 2004 yılında gelecek vadeden bir marka olan eggy firma bünyesine katıldı. Bu girişimden sonra firma, İstanbul’da bir merkez ofis kurdu.

Dağıtımını bu merkezden ve Konya’dan yapan EGGY, Türkiye’nin hemen her bölgesinde ulusal marketlerde ve A tipi şarküterilerde raflardaki yerini aldı. Doğal yem kullanılmasının sonucu olarak standart üretimi sağlanan yumurtalar insan hatasını ortadan kaldıran tasnif makinası’nda ayrıştırılarak paketlenmektedir. Türkiye’nin ilk TSE belgeli yumurtası EGGY, kaliteden taviz vermeyen yaklaşımla yine bir ilki gerçekleştirerek piyasada hologramlı ambalajlarıyla yer aldı.

Üniversiteler ile yapılan  Ar-ge çalışmalarını TÜBİTAK’a analizleri ettirerek special  yumurta üretimini tescillemiştir.   Yumurtada marka olmaz diyenlere inat; yumurtasından ambalajına kadar yumurtada “marka” olmayı başaran EGGY, doğal yöntemler kullanılarak faydalı besin öğeleri arttırılmış ürün çeşitleri ve yeni markaları ile pazardaki yerini sağlamlaştırarak büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

DİĞER HABERLER
Rahmetli Dedemin, 'Herkes, Keskinoğlu'nun Malı Pahalı Desin,Kötü Demesin' Nasihatine Uyuyoruz

 


23 Nisan 2012. 12:01
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x