TSE Ege Bölge Koordinatörlüğüne Atama Yapıldı


TSE EGE BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ’NE MUSTAFA KARAMAN ATANDI

Mustafa Karaman 2TSE İzmir Birimleri kapsamında yer alan müdürlükler ile Uşak, Aydın, Muğla, Manisa ve Denizli’deki TSE temsilciliklerinin bir araya getirilmesiyle kurulan Ege Bölge Koordinatörlüğü’nde, bölgeler arası koordinasyonun daha etkin sağlanması adına yönetim değişimi gerçekleşti.

TSE Başkanı Hulusi Şentürk’ün görevlendirmesiyle Ege Bölge Koordinatörlüğü’ne vekalet edecek olan Mustafa Karaman; Bursa, Yalova, Bilecik, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Uşak, Aydın, Muğla, Manisa ve Denizli illerinde TSE’nin faaliyetlerini koordine edecek.

Türk Standardları Enstitüsü’nde (TSE) 22 yıldır değişik yönetim kademelerinde görev alan Mustafa KARAMAN, “TSE markası sayesinde ürünlerin ve hizmet sektörünün güvenilir bir konuma gelmesi için bölgesel çalışmalar yapacağız. Ülkemizin gelişimine katkı sağlamak için varız. Bu doğrultuda, uluslararası piyasada ülkemizde üretilen ürünlerin pazar paylarını arttırmak ve Türk markalı ürünlerin küresel pazarda ön plana çıkmasını sağlamak, temel hedeflerimizdendir. Böylelikle bilgi alışverişi gelişecek ve daha kaliteli ürünler tüketiciye sunulmuş olacak” dedi.

Bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, okullardan başlayıp üniversitelere, sanayi kuruluşlarından küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar kaliteyi anlatacaklarını belirten KARAMAN; “Güney Marmara’da olduğu gibi Ege Bölgesi’nde de kurumumuzun kapıları 7×24 saat çalışma esasına göre açık olacak. Sanayicinin, üreticinin, esnafın ve tüketicinin kalite ile ilgili taleplerini değerlendireceğiz. Kaliteyle birlikte verimlilik artacak” diye konuştu.

 

MUSTAFA KARAMAN ÖZGEÇMİŞ

1966 yılında Trabzon’da doğan Mustafa Karaman, ilkokul, ortaokul ve lise tahsilini Bursa’da tamamladı. KTÜ Kimya bölümünden 1990 yılında mezun olan Karaman, 1992 yılında TSE Bursa Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak göreve başladı. TSE’de Teknik Şef, Samsun Temsilcisi, Manisa Temsilcisi görevlerini yürüten Karaman,  2002 yılında TSE Bursa Bölge Müdürü olarak atandı. Bandırma, Trabzon, Samsun Tüketici Koruma Derneklerini kuran ve kurucu başkanlıkları görevini üstlenen Karaman, halen Uludağ Tüketici Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı görevini yürütmektedir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 2000’de “Hizmet Dalında Tüketici Ödülü”, 2004’de Bursa’da “En Başarılı Ekonomi Bürokratı Ödülü’nü alan Karaman, çeşitli kurum ve kuruluşlarca da ödüllendirilmiştir. Manisa E TV’de yayınlanan “Kaliteye Yolculuk” adlı TV programının yapımcı ve sunuculuğunu üstlenen Karaman, Samsun’da Halk Gazetesi, Manisa’da Hür Işık ve Denge gazetelerinde, Bursa da ise Bursa Hâkimiyet Gazetesi, Kent Gazetesi ve Ekometre Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Halen, Posta Gazetesi’nde ve www.havadis16.com internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Yazan - 17 Temmuz 2013. Kategori Uncategorized. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x