Yörsan, Dubaili Abraaj Capital’e satıldı


yorsan

 

Türkiye’nin en büyük süt ürünleri firmaları arasında yer alan Yörsan, Dubai merkezli girişim sermayesi Abraaj Capital’e satılıyor. Yörsan’ın yüzde 80 hissesinin yabancı fona devri için Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı

 
Türkiye’de süt ürünleri pazarının en önemli markalarından olan Yörsan’ın yüzde 80 hissesinin yabancı fona devri için Rekabet Kurulu’na başvuru yapıldı.

 
Buna göre Yörsan’ın yüzde 80 hissesi, 7.5 milyar dolarlık portföyü ile dünyanın en büyük 50 fonu arasında bulun Abraaj Gurubu’nun, kontrolü altındaki bir şirket olan Dairy Fresh tarafından devralınacak. Rekabet Kurulu’ndaki duyuruya göre hisse devri Yörsan Gıda Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yörükler Dış Ticaret A.Ş., Yörükler Gıda Mamülleri İthalat İhracat San. ve Tic. A.Ş. ve Yörsan Gıda ve Süt Ürünleri Paz. Tic. A.Ş. şirketlerini kapsıyor. Devralma işlemi Rekabet Kurulu’nun onayının ardından kesinlik kazanacak.

 

 

CİROSU 360 MİLYON LİRA

 

 

Geçen yıl 360.1 milyon liralık ciro yapan Yörsan, İSO’nun en büyük 500 sanayici kuruluşu listesinde 233’üncü sırada yer aldı. Yörsan, bu listede 2011’de ise 248’inciydi. Acıbadem Hastaneleri’ndeki hisselerini Malezyalı Khazanah Nasional ve Japon Mitsui’ye satan Dubaili yatırım fonu Abraaj, geçen yıl Beşiktaş’ın eski Başkanı Serdar Bilgili’nin Ortaköy ve Büyükçekmece’de bulunan yeni nesil öğrenci yurtları projesi Republika Academic Aparts’a ortak oldu. Abraaj Capital, 2008’de de Ömer Malaz’ın motoryat şirketi Numarine’in yüzde 50’sini almıştı.

DİĞER HABERLER
Yeni Yıla Sağlıkla Girin...

 

 


30 Kasım 2013. 15:43
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x