Türk Kanatlı Sektörünün Başarısı İthal Yem Katkı Maddelerinin Kısıtlanmasına Bağlı


 Türk Kanatlı Sektörünün Başarısı  İthal Yem Katkı Maddelerine Bağlı

 

Türk Tavukçuluk Sektörünün önemli damızlık firmalarından Ege-Tav Yönetim Kurulu başkanı Natan Hayim sektörün geleceğinin ithal yem katkı ürünlerine bağlı olduğunu belirtti.

 

Dünya ülkelerine Türkiye’de piliç eti tüketiminin alt seviyelerde olduğunu söyleyen Natan Hayim “Ülkemizde piliç eti sektörü, son 7 yılda dünya ekonomisinde krizler yaşansa da büyük aşamalar kaydetti.2005 yılında yapılan toplam piliç ihracatı 987 bin ton iken,bu rakam geçen yıl 1 milyon 760 bin tona yükselmiştir.

 

Bu gelişmeyi maalesef dünya ham maddelerindeki olumsuz gelişmeler bize de yansımaktadır.Üretimimizin maliyetinin yüzde 73’ünü yem oluşturmaktadır.Bu rakamda son günlerde dünya piyasalarındaki olumsuzluk nedeniyle üretimimize yüzde 42 oranında yansımaktadır.

 

Bunu göz önüne alırsak ithal yem hammaddelerinin çözümü için çaba sarf etmemiz gerekiyor.

 

YERLİ YEM HAMMADDECİLERİNİ DESTEKLEYELİM

 

 

Ülkemizde bulunan yem hammaddecileri desteklemek suretiyle ucuz yem yapmamız gerekiyor.Bu girişim sektörü çok rahatlatacaktır.Böylelikle milyonlarca dolar ülkemizde kalacaktır.böylelikle de sektör yabancı firmalarla rahatça rekabet edebilecektir.Bunu bakanlığımızdan rica ediyoruz “dedi

 


Yazan - 4 Ekim 2012. Kategori KÜMES HAYVANCILIĞI. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
Gürcan
Gürcan
8 yıl önce

Bu haberin başlığıyla içeriği uyum göstermiyor.Başlık “başarı ithal yem katkısına bağlı “diyor ama içerik “yerli üreticilerin üreteceği yem katkısına bağlı” diyor.çok büyük anlam çelişmesi var.Başarı ithal yem katkısına değil yerli sanayiciyi teşvik ederek ucuza hammadde ve katkı sağlanmasına bağlıdır,Sayın Natan Halim’in dediği gibi.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
2
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x